Głowice do statywu

Ocena kategorii 
(4.5)

W tej kategorii prezentujemy ofertę głowic do różnych statywów fotograficznych. Nasze produkty wykonane są z materiałów najwyższej jakości i umożliwiają ustawienie aparatu pod dowolnym możliwym kątem. Mocowanie aparatu nie jest jednak jedynym zastosowaniem dla głowicy – można umieścić na nich...

Czytaj więcej
Filtry
Sortowanie
Włączone filtry:
Stan:
Rozwiń
W tej kategorii jest 14 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

W tej kategorii prezentujemy ofertę głowic do różnych statywów fotograficznych. Nasze produkty wykonane są z materiałów najwyższej jakości i umożliwiają ustawienie aparatu pod dowolnym możliwym kątem. Mocowanie aparatu nie jest jednak jedynym zastosowaniem dla głowicy – można umieścić na nich również lampy LED i regulować ich ułożenie w dokładnie ten sam sposób.

Głowice do statywu fotograficznego – różne rodzaje

Zależnie od osobistych potrzeb, klient ma do wyboru:

  • • głowice kulowe
  • • głowice 3D
  • • głowice obrotowe (do zdjęć panoramicznych)
  • • szybkozłączki
  • • adaptery

Modele kulowe zapewniają wysoki komfort pracy z kamerą lub aparatem.

Z kolei obrotowe głowice do statywu fotograficznego mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Pozwalają na błyskawiczną zmianę kadru w każdej płaszczyźnie. Doskonale sprawdzają sie podczas wykonywania ujęć panoramicznych – umożliwiają płynne obracanie aparatu.

Wersje 3D tych akcesoriów odznaczają się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają fotografom możliwość szybkiego i precyzyjnego pozycjonowania aparatu. Do sterowania ich ustawieniem wykorzystuje się duże pokrętła, które pozwalają na dokładne ustawienie sprzętu. Znajdują zastosowanie przede wszystkim przy wykonywaniu zdjęć krajobrazu, a także architektury oraz wnętrz. Są one także często wykorzystywane przy fotografii produktowej.

W naszej ofercie znajduje się też głowica do statywu fotograficznego wyposażona w specjalny rotator. Jest on odpowiedzialny za nieustanne obracanie aparatem w trakcie fotografowania.

Zalety głowic do statywu

Sprzedawane w naszym sklepie głowice mają wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają stabilne przymocowanie kamery albo aparatu fotograficznego do statywu, maksymalnie ograniczając ryzyko wypięcia się sprzętu. Wybrane modele są także wyposażone w szybkozłączki, umożliwiające szybkie wypięcie zamontowanego urządzenia.  Dostępne w Mitoya głowice są lekkie i poręczne, dlatego można z nich wygodnie korzystać w plenerze i zabrać ze sobą w podróż.

Modele wyposażone w poziomice pozwalają na precyzyjne ustawienie sprzętu w określonym położeniu, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Niezwykle przydatną funkcją jest też skala panoramowania, którą wykorzystuje się zazwyczaj podczas robienia fotografii plenerowych. Pozwala ona na zachowanie takich samych ustawień dla różnych scen.

Wysokiej jakości głowice do statywu fotograficznego wykonywane są najczęściej ze stopu magnezu, aluminium albo tworzyw sztucznych. Standardowo sprzedawane są z płytką montażową. Odpowiednio dobrane szybkozłączki umożliwiają zarówno użycie gwintów statywowych o rozmiarze zarówno 1/4, jak i 3/8”.

Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia!