Mikrofony do kamer

Ocena kategorii 
(4.6)

Zadaniem każdego zewnętrznego mikrofonu jest poprawa jakości nagrywanego materiału filmowego. Czasem są one niezbędne, aby nagrać dźwięk dobrej jakości na przykład w bardzo złych warunkach akustycznych, takich jak hałas, podczas silnego wiatru czy też w momencie, gdy od źródła dźwięku...

Czytaj więcej
Filtry
Sortowanie
Włączone filtry:
Stan:
Rozwiń
W tej kategorii jest 87 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 87 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 87 elementów

Zadaniem każdego zewnętrznego mikrofonu jest poprawa jakości nagrywanego materiału filmowego. Czasem są one niezbędne, aby nagrać dźwięk dobrej jakości na przykład w bardzo złych warunkach akustycznych, takich jak hałas, podczas silnego wiatru czy też w momencie, gdy od źródła dźwięku dzieli nas znaczna odległość – w takich przypadkach domyślny mikrofon używanego urządzenia może nie poradzić sobie z prawidłowym zarejestrowaniem ścieżki audio. Warto przy tym zauważyć, że mikrofony wykorzystywane do nagrywania filmów znacznie różnią się od mikrofonów muzycznych, ze względu na charakterystykę nagrywanego dźwięku. Również mikrofony wykorzystywane przy filmowaniu charakteryzują się dużą różnorodnością, zależną od zastosowań, urządzeń nagrywających, przewidywanych warunków pracy i przewidywanego sposobu nagrywania dźwięku.

Nasza oferta skierowana jest to możliwie najszerszego grona osób parających się filmowaniem. Znaleźć można tutaj zarówno rozwiązania do tradycyjnej kamery wideo, do lustrzanki cyfrowej DSLR, ale również komputerów i smartfonów. Ten ostatni, ze względu na coraz lepszą jakość nagrań wideo, jest coraz chętniej wykorzystywany do filmowania. Smartfony są na przykład popularne wśród Youtuberów do nagrywania materiałów. Mamy w naszej ofercie mikrofony pojemnościowe, kierunkowe (shotgun), dookólne, mikrofony krawatowe (lavalier), mikrofony stereofoniczne. Oferujemy również mikrofony do iPhone, iPad, iPod i innych urządzeń Apple.

Specyficznym typem mikrofonów jest mikroport - jest to zewnętrzny mikrofon bezprzewodowy służący do nagrywania dźwięku w znacznym oddaleniu, bez przewodowego połączenia mikrofonu z urządzeniem nagrywającym. Dla tej kategorii produktów istotna jest przede wszystkim odporność na zakłócenia przy przesyle sygnału pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem.