Działam...
  • Zaloguj się używając:

0

Koszyk: 0 - 0,00zł

Jak działa fotocela?

Jak działa fotocela?

Fotocela służy do wyzwolenia lampy za pomocą błysku innego urządzenia. Do fotoceli należy podłączyć lampę błyskową i ustawić w pożądanym przez nas miejscu (nie na sankach aparatu). W momencie błysku lampy zamocowanej na aparacie, bądź lampy wbudowanej fotocela wyśle sygnał i wyzwoli zamocowaną do niej lampę błyskową.

Więcej ...

Pilot czy wężyk?

Pilot czy wężyk?

Wężyki spustowe i piloty służą do wyzwalania aparatu bez potrzeby naciskania spustu migawki. Pozwala to na zrobienie zdjęć bez poruszenia aparatu, na wykonanie autoportretu itp. Jednak co wybrać: pilot czy wężyk?

Więcej ...

Tulipan – osłona przeciwsłoneczna

Tulipan – osłona przeciwsłoneczna

Osłony przeciwsłoneczne możemy podzielić na tulipany (tj. nierówno zakończone, z dwoma dłuższymi i dwoma krótszymi "płatkami") oraz osłony okrągłe. Osłony tulipanowe stosujemy do obiektywów, które ustawiają ostrość wewnętrznie (podczas ostrzenia nie kręci się przednia część obiektywu).

Więcej ...

Czyszczenie aparatu

Czyszczenie aparatu

Regularne czyszczenie i pielęgnacja sprzętu fotograficznego nie tylko przedłuża jego żywotność, ale również pozwala na utrzymanie jego najwyższej sprawności przez cały okres użytkowania.

Więcej ...

Podstawowe akcesoria fotograficzne – co naprawdę jest ci potrzebne?

Podstawowe akcesoria fotograficzne – co naprawdę jest ci potrzebne?

Jeśli jesteś początkującym fotografem, z pewnością zastanawiasz się, jak skompletować odpowiedni sprzęt. Nie jest łatwo odnaleźć się w świecie fotograficznych akcesoriów i wybrać dokładnie takie narzędzia, które będą najbardziej istotne i pomocne na starcie. Oczywiście, wraz z nabywaniem nowych umiejętności z pewnością będziesz potrzebować coraz więcej elementów, jednak wprowadzenie zbyt dużej ilości akcesoriów na samym początku może spowodować nie tylko zamęt i chaos – często skutkuje to również niepotrzebnymi i zupełnie nietrafionymi zakupami, które nie spełniają naszych oczekiwań. Podpowiadamy więc, jak wybrać podstawowe akcesoria fotograficzne tak, aby o niczym nie zapomnieć i sprawnie zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne elementy.

Więcej ...