Zamówienia złożone i opłacone do godziny 15:00 w dniu roboczym zazwyczaj realizujemy tego samego dnia.

Koszty wysyłki dla danego produktu można sprawdzić na jego stronie, wchodząc w zakładkę "WYSYŁKA", znajdującą się tuż obok opisu. Jeżeli jedyną widoczną tam opcją jest Odbiór Osobisty, oznacza to, że produkt jest zbyt duży, lub zbyt ciężki, abyśmy mogli nadać przesyłkę z nim.

Zamówienia o wartości powyżej 300 zł przeważnie wysyłamy za darmo. Natomiast jeśli wartość produktów w Twoim koszyku przekroczyła 300 zł, a mimo to nie masz możliwości wyboru darmowej przesyłki, to przeszkodę może tu stanowić łączna waga zamawianych sprzętów – gdy przekroczy ona pewien określony próg, nie mamy niestety możliwości nadania jej za darmo.

Najtańszą formą przesyłki jest list polecony wysłany za pośrednictwem Poczty Polskiej – jego koszt to 9,00 zł. Opłaty za przesyłki nadane kurierem zaczynają się od 13,00 zł – za taką opłatę zamówienie do Twojego domu przywiezie kurier InPost.

O wysyłce towaru informujemy zawsze mailowo. W sytuacjach niecodziennych, gdy czas realizacji może się wydłużyć powyżej 48 godzin (2 dni robocze), poinformujemy Cię o tym drogą mailową lub telefonicznie.

 

W przypadku płatności przelewem należy doliczyć jeden dzień roboczy od wysłania pieniędzy na zaksięgowanie płatności na naszym koncie.

Zamówienie realizujemy w dni robocze, co oznacza, że towar, za który zapłaciłeś w piątek, zostanie wysłany najpóźniej w poniedziałek w tygodniu następnym, o ile poniedziałek nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Jeżeli nie otrzymałeś potwierdzenia wysyłki w ciągu 24 godzin założonej daty księgowania płatności lub złożenia zamówienia za pobraniem, prosimy o kontakt - przyspieszy to procedurę wysyłki w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów z informacją o wpłacie lub zakupie.

 Terminy doręczania przesyłek

Mamy pełną świadomość, że odpowiadamy za przesyłkę do momentu jej bezpiecznego doręczenia do Ciebie.

Staramy się zaoferować Ci możliwie szeroki wybór form dostawy - od najtańszych do najszybszych, od przesyłki z odbiorem na poczcie, kiosku i stacji benzynowej, przez paczkomaty aż do usług kurierskich, czyli z dostawą "pod drzwi". Różne ceny za tą samą usługę oznaczają różną jakość usług i różne terminy dostaw. Dlatego wybierając daną formę wysyłki warto kierować się nie tylko ceną, ale też Twoimi oczekiwaniami.

Niestety doręczanie przesyłek powierzamy innym firmom, dlatego pomimo naszych starań zdarzają się sytuacje, na które nie mamy bezpośredniego wpływu, a które wpływają na Twoją ocenę zakupów u nas. Dlatego piszemy o terminach doręczenia u poszczególnych usługodawców bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu ze współpracy z nimi.

 

Paczkomaty Inpost

  • Przesyłki doręczane są do wybranego przez Ciebie paczkomatu zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych. Następnie masz określony czas na zabranie paczki z paczkomatu. Z tej formy doręczenia korzystamy od lat i wiemy, że szczególnie w okresie przedświątecznym terminy te bywają przekraczane, chociaż z roku na rok jest coraz lepiej.

 

Poczta Polska

  • Przesyłka ekonomiczna - klasyczny list dedykowany do przesyłki małych przedmiotów. Czas doręczenia to trzy - pięć, a czasem nawet do 14 dni roboczych. Czyli dla osób, którym się na prawdę nie śpieszy... ;)
  •  
  • Przesyłka priorytetowa - rozmiar wysyłanych przedmiotów podobny do przesyłki ekonomicznej, z tym, że termin doręczenia jest krótszy. Zazwyczaj są to dwa dni od nadania, ale mamy również sygnały, że paczka dotarła do nadawcy po tygodniu od nadania.

  • Kurier Pocztex 48 - aktualnie tą formę wysyłki oferujemy nawet dla dużych paczek. Niech jednak nie zmyli Cię "48" w nazwie usługi – minimalny czas na doręczenie przesyłki to tak na prawdę 3 dni robocze. Zdarzają się oczywiście wyjątki, chociaż krótszy czas to rzadkość, a 5 dni od nadania powinieneś założyć jako realny termin doręczenia. Ewentualnie będziesz mile zaskoczony ;)
  •  
  • Odbiór w Punkcie - jeżeli chodzi o terminy realizacji, usługa podobna do Kurier Pocztex 48. Za to towar odbierzesz we wskazanym przez siebie punkcie - może to być oddział poczty, ale również kiosk, stacja benzynowa czy sklep. Więcej dowiesz się pod tym linkiem
  •  

UWAGA: Przesyłki pocztowe dostarczamy do oddziału Poczty Polskiej w godzinach popołudniowych. Zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej, tego typu przesyłki są traktowane jako nadane następnego dnia roboczego. Statusy przesyłki Poczty Polskiej można sprawdzić pod adresem https://emonitoring.poczta-polska.pl/ Uprzedzamy jednak, że mogą bywać mylące... :)

 

Kurier Inpost

Jest to jedna z dwóch firm kurierskich, z którymi aktualnie współpracujemy. Ta tańsza ;-) Z reguły przesyłki docierają w ciągu jednego dnia roboczego od dnia nadania, ale szczególnie w okresie dużego obłożenia (grudzień) terminy doręczenia Inpostu są znacznie dłuższe. Maksymalny czas gwarantowany przez firmy kurierskie to 3 dni robocze. Znamy przypadki przekraczania tych terminów, ale są to już ekstremalne sytuacje. Jeśli przesyłka Inpostu nie została do Ciebie doręczona w ciągu 48 godzin roboczych od nadania, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny - będziemy interweniowali.

 

 

Kurier UPS

UPS jest najdroższą formą wysyłki z oferowanych przez nas. Jednak wieloletnie doświadczenie z tą firmą pozwala nam z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to najpewniejsza forma doręczenia, zarówno jeżeli chodzi o terminowość, jak i szanse na dotarcie przesyłki. Upraszczając: chcesz otrzymać towar szybko i bezproblemowo - wybierz UPS. Darmową wysyłkę tym sposobem oferujemy zamówieniom o wartości od 600 zł wzwyż.

 

 

Ważne: Prosimy sprawdzić stan przesyłki przy odbiorze w obecności kuriera lub pracownika poczty. Jeżeli przesyłka nosi ślady uszkodzeń, należy sporządzić z kurierem lub pracownikiem poczty protokół uszkodzenia, będący podstawą do dalszych roszczeń wobec firmy doręczyciela.

W soboty, niedziele i święta przesyłki nie są doręczane.