Błędy na fakturze można skorygować na dwa sposoby: notą korygującą lub fakturą korygującą (zwaną również korektą faktury).
Faktura korygująca - wystawia sprzedający (wystawca faktury) i odnosi się do wartości (np. cena, stawka i wysokość podatku)
W przypadku faktury korygującej wyrażenie przez kupującego zgody na jej wystawienie nie jest warunkiem koniecznym do jej wystawienia. Faktura korygująca jest dokumentem prawnie skutecznym, kiedy wystawiający dysponuje jej potwierdzeniem odbioru (podpis na fakturze lub potwierdzenie pocztowe)
Nota korygująca - wystawia kupujący (odbiorca faktury) i odnosi się do pozostałych informacji na fakturze (nie wartości, dane)
Nota korygująca odnosi się do błędów formalnych (nie wartości): NIP, dane wystawcy lub odbiorcy faktury, nazwy towaru, numeru faktury. Wystawcą noty korygującej jest kupujący. Nota korygująca jest dokumentem prawnie skutecznym tylko po uzyskaniu akceptacji sprzedawcy (składany podpis na oryginale noty korygującej, która zachowana jest u kupującego).