Opcje przeglądania
Producent
Temperatura barwowa
Dostępność

Maty

Panel mata LED Yongnuo YNFLEX180 2500-7000K Panel mata LED Yongnuo YNFLEX180 2500-7000K
Producent: Yongnuo
Cena:

1 745,00 zł

zobacz więcej

Maty ledowe stają się coraz popularniejszym źródłem światła na planie filmowym. W wielu aspektach swoją funkcjonalnością przewyższają tradycyjne lampy panelowe. W ofercie sklepu MITOYA znaleźć można kilka modeli mat LED różnych producentów, takich jak Yongnuo czy Amaran.

Zalety mat ledowych

Maty ledowe to idealne lampy do nagrywania - szczególnie jeśli poruszamy się na ograniczonej przestrzeni. Dzięki płaskiej konstrukcji mogą przylegać bezpośrednio do ścian, zajmując niewiele miejsca. Są doskonałym rozwiązaniem przy pracy w ciasnych przestrzeniach, takich jak korytarze, kabiny wind czy klatki schodowe. Mniejsze modele mogą być wykorzystywane podczas kręcenia ujęć we wnętrzach aut, a także służyć do aranżacji oświetlenia w domowym studio nagrań. Ich zaletą jest - wynikająca z samej konstrukcji - elastyczność. Diody są umieszczone na wytrzymałym, sprężystym podkładzie, który może być zamontowany i dopasowany do wielu powierzchni, także nierównych. Dodatkowo poszczególne modele mogą korzystać nie tylko z zasilacza sieciowego, ale też akumulatorów V-Lock / V-Mount. Nie sposób nie wspomnieć o możliwości zdalnego sterowania - zarówno Yongnuo, jak i Aputure, oferują swoim użytkownikom darmowe aplikacje na smartfony z systemami Android i iOS, które umożliwiają sterowanie ustawieniami lamp na odległość kilkunastu metrów.

Jaką matę LED wybrać?

Wybór maty ledowej powinien być uzależniony od przestrzeni, jaką chcemy doświetlić. W przypadku małych powierzchni - np. domowego studia nagrań - wystarczy mała lampa. Jeśli jednak planujemy oświetlić szeroką przestrzeń, a lampę ustawić w większej odległości warto zdecydować się na model jak największy. Warto też przed zakupem przemyśleć, jakie efekty najbardziej nas interesują. Poszczególne maty różnią się między sobą zakresem temperatury barwowej światła dziennego, możliwością pracy w przestrzeni barw RGB, dodatkowymi trybami tematycznymi, rodzajem zasilania czy sterowania. Wszystkie mogą być natomiast montowane na statywach oświetleniowych z głowicą 16 mm, co pozwala w prosty sposób wykorzystać je ze sprzętem studyjnym, który już posiadamy. Oferowane przez nas produkty spełniają także wysokie standardy jakości oraz cechują się wysokimi wartościami CRI i TLCI, gwarantując odwzorowanie naturalnych, nasyconych kolorów. Mogą także korzystać z dodatkowych modyfikatorów światła, jak softboxy z gridem.

Zapraszamy do złożenia zamówienia online!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium