Monitory podglądowe

Filmowanie wymaga ogromnej precyzji. Wyświetlacze aparatów cyfrowych czy kamer video często nie pozwalają nam na pełną kontrolę kadru, ostrości czy punktowych prześwietleń. Są nie tylko zbyt małe, ale też stosunkowo ciemne. Rozwiązaniem tego problemu są monitory podglądowe - urządzenia stworzone do tego, żeby odtwarzać obraz z aparatu na większym i jaśniejszym ekranie. W ofercie sklepu MITOYA znajdziesz zaawansowane monitory podglądowe marki Feelworld, które łączą w sobie prostą i intuicyjną obsługę z zaawansowanymi funkcjami. 

Jaki monitor podglądowy do aparatu wybrać? 

Monitory różnią się między sobą wielkością i rodzajami złącz, ale ich oprogramowanie jest do siebie bardzo zbliżone. Każdy monitor podglądowy Feelworld oferuje podobne funkcje. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • Focus assist - podświetlenie punktów ostrości w kadrze
  • Zebra - pasy wskazujące poziom ekspozycji i ostrzegające o prześwietleniach
  • Safety market - pomocnicze markety ekranowe ułatwiające kadrowanie w określonych proporcjach
  • Flip - tryby obracania obrazu 
  • Histogram - wykres ilustrujący rozkład tonów jasnych i ciemnych
  • Wyświetlanie obrazu w jakości Full HD
  • Bezstratne skalowanie z jakości 4K
  • Obsługę tablic LUT - presetów kolorystycznych stworzonych przez użytkownika 
  • Wejściowe i wyjściowe porty HDMI

Czym zatem różnią się poszczególne modele? Przede wszystkim wielkością matrycy, a więc ekranu. Dostępne są modele o przekątnych 5,5'', 6'' oraz 7''. Większość z nich oferuje sterowanie dotykowe, jednak w modelach segmentu podstawowego tego udogodnienia brakuje. Różnica polega też na ich jasności i kontraście - tu najlepiej wypadają monitory serii LUT oferujące bardzo wysoką jasność na poziomie 2000 cd/m² i wyższym. Monitory o mniejszej jasności posiadają natomiast w zestawie praktyczną osłonę - kaptur, która poprawia widoczność obrazu. 

Czy monitor mogę zamontować na gimbalu?

Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ale należy pamiętać, że im większy monitor, tym cięższy. Może też wymagać zasilania za pomocą nie jednego, ale dwóch akumulatorów NP-F. Im jaśniejszy monitor tym więcej prądu będzie pobierał z akumulatora i krócej pracował. Rozwiązaniem są ogniwa o większej pojemności, np. NPF960 6600 mAh, ale to z kolei przekłada się na większy ciężar zestawu. Planując zakup monitora najważniejsze jest oszacowanie wagi naszego nowego zestawu. Najważniejszy jest komfort naszej pracy, więc nieraz mniejszy monitor okaże się rozwiązaniem lepszym - właśnie ze względu na to, że nie będzie stanowił dla nas dodatkowego obciążenia. 

W ofercie sklepu MITOYA znajdziesz monitory o różnych przekątnych ekranu, o sterowaniu dotykowym lub klasycznym, za pomocą przycisków. O bardzo wysokiej jasności, dodatkowych portach SDI oraz NP-F. Oferujemy także profesjonalne doradztwo - jeśli nie jesteś pewny, który model będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Zapraszamy do zakupów w sklepie MITOYA!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium