Reflektory / skupiające

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
Lampa LED Ulanzi LT028 2500-6500K Lampa LED Ulanzi LT028 2500-6500K
Producent: ULANZI
Cena:

459,00 zł

szt.
zobacz więcej
Lampa LED Yongnuo YNLUX100 3200-5600K [Bowens] Lampa LED Yongnuo YNLUX100 3200-5600K [Bowens]
Producent: Yongnuo
Cena:

399,00 zł

zobacz więcej
Lampa LED Amaran 100d 5600K [BOWENS] Lampa LED Amaran 100d 5600K [BOWENS]
Producent: Amaran
Cena:

1 099,00 zł

zobacz więcej
Lampa światła stałego CAME-TV Boltzen F-150W 5600K Lampa światła stałego CAME-TV Boltzen F-150W 5600K
Producent: CAME-TV
Cena:

1 799,00 zł

zobacz więcej

Reflektory LED to zaawansowane lampy światła stałego, różniące się od lamp panelowych konstrukcją obudowy oraz diody emitującej światło. O ile w lampie panelowej diody są równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni, o tyle reflektory są zbliżone wyglądem do błyskowych lamp studyjnych. Są z powodzeniem stosowane na rozbudowanych planach filmowym, w studiach fotograficznych czy na scenach teatralnych. Mówiąc o reflektorach bardzo często używa się określenia Spotlight, które w żargonie foto-video oznacza lampę emitującą skupiony strumień świetlny.

Zalety lamp LED Spotlight

Lampy ledowe typu Spotlight znacznie przewyższają lampy panelowe pod względem użyteczności, głównie ze względu na możliwość łączenia ich z różnego rodzaju modyfikatorami światła. Bardzo często są wyposażone w adapter systemu Bowens - popularne rozwiązanie w błyskowych lampach studyjnych. Z lampami Bowens można łączyć praktycznie wszystkie softboxy, beauty dishe, czasze czy tzw. garnki. Równie często takie lampy posiadają dodatkowy otwór na parasolkę fotograficzną.

Kolejną zaletą reflektorów jest jest jednorodne światło. Będzie miało ono zupełnie inną charakterystykę niż to, emitowane przez pojedyncze diody LED w lampach panelowych. Źródłem światła w lampach Spotlight bardzo często jest tzw. COB, czyli Chip-on-Board. Jego zastosowanie oznacza, że chip jest montowany w bezpośrednim kontakcie z podłożem (np. krzemowym) w celu wytworzenia matrycy LED. Takie rozwiązanie sprawia, że uzyskujemy wyższą intensywność i większą jednolitość światła, a także mniejsze zużycie energii.

Lampy typu Spotlight swoim wyglądem przypominają lampy błyskowe, dzięki czemu manewrowanie nimi na planie zdjęciowym jest o wiele wygodniejsze. Ich zwarta obudowa, łatwa zmiana położenia, uniwersalne mocowanie statywowe oraz przejrzysty układ sterowania sprawiają, że praca na planie zdjęciowym przebiega szybko i sprawnie.

Czy lampa LED Spotlight nadaje się do fotografowania?

Mocna lampa ledowa może być równie wydajnym rozwiązaniem przy fotografii co lampa błyskowa. Oczywiście charakterystyka jej światła będzie zupełnie inna, jednak z powodzeniem umożliwi ono uzyskanie kreatywnych, światłocieniowych efektów. Wszystko zależy od mocy lampy i zastosowanego modyfikatora - np. softboxa. Jeśli planujemy używać softboxów z gridem, np. MITOYA SPEEDY 85 cm, warto zdecydować się na lampę o mocy 200 W, takiej jak Amaran 200D lub Amaran 200X. Najbardziej wymagający użytkownicy znajdą w naszej ofercie także lampy Aputure LS300X, a nawet LS600X PRO - choć lampy o tak dużej mocy najczęściej znajdują zastosowanie na rozbudowanych planach filmowych.

Lampy światła stałego LED mają tę zaletę, że ostateczny efekt widzimy na żywo. Nie musimy spędzać czasu na szacowaniu końcowego efektu bazując na żarówkach modelujących. Reflektory LED są szczególnie popularne w fotografii modowej oraz rodzinnej - zwłaszcza dziecięcej. Chętnie korzystają z nich również fotografowie kulinarni oraz produktowi.

Jaka lampa będzie najlepsza do studia?

Reflektory LED różnią się pomiędzy sobą nie tylko mocą, ale też zakresem temperatury barowej czy rodzajem zasilania. Jeśli planujemy wykorzystywać je do fotografii warto zdecydować się na model ze stałą temperaturą barwową ~5600 K. Taką lampę łatwiej połączymy z innymi, dzięki czemu ustawienie balansu bieli będzie ułatwione. Jeśli zamierzamy stosować ją do filmowania możemy rozważyć zakup modelu z regulowaną temperatura barwową, np. od 3200 do 5600 K, co ułatwi nam dopasowanie sztucznego oświetlenia do naturalnych warunków. Jeśli planujemy pracować w stacjonarnym studiu wystarczy lampa wyposażona w zasilacz sieciowy. Jeśli jednak chcielibyśmy zabrać ją w plener gdzie nie będziemy mieć dostępu do sieci elektrycznej, możemy przemyśleć zakup takiej, która dodatkowo może pracować na akumulatorach NP-F czy V-Lock / V-Mount.

Kolejnym aspektem który należy wziąć pod uwagę jest moc lampy, a raczej pobór jej mocy, wyrażany w watach. Do filmowania wystarczy lampa 60 lub 100 W. W fotografii przyda się natomiast coś mocniejszego - np. 200 W. Oczywiście poprawną ekspozycję możemy osiągnąć także ze słabszą lampą, odpowiednio dobierając czas naświetlania, przysłonę czy ISO, jednak warto wyjść z założenia, że lepiej mieć światła za dużo, niż za mało!

Jeśli planujemy używać lampy z dodatkowymi modyfikatorami i zależy nam na tym, aby oświetlała szeroką przestrzeń, wybierzmy model z adapterem Bowens, np. Colbor CL100. Jeśli jednak dążymy do uzyskania mocno skupionego światła punktowego dobrym wyborem będą lampy CAME-TV. CAME-TV to typowe reflektory skupiające wyposażone we wrota i posiadające dodatkową, ruchomą soczewkę. Świetnie spisują się jako oświetlenie kontrujące i punktowe. Lampy CAME-TV posiadają własny typ mocowania, ale w naszej ofercie znajdują się także adaptery, które pozwolą łączyć je z softboxami Bowens.

Lampy Spotlight dla profesjonalistów i pasjonatów

W ofercie sklepu MITOYA znajdują się lampy LED Spotlight marki Yongnuo, Aputure, Amaran, Colbor oraz CAME-TV. Każda z nich znajdzie zastosowanie w innej sytuacji i umożliwi uzyskanie profesjonalnego oświetlenia. Pomimo ogromnego potencjału, który w nich drzemie, ich obsługa jest prosta i bardzo intuicyjna. Poszczególne modele oferują także możliwość sterownia zdalnego za pomocą pilotów czy aplikacji na smartfony, co czyni pracę z nimi dodatkowo wygodną!

Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium