Statywy fotograficzne

Ocena kategorii 
(4.5)

Oczywiście to aparat jest głównym narzędziem pracy każdego, kto zajmuje się robieniem zdjęć, ale ważną rolę odgrywa również inny sprzęt. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia mniej lub bardziej profesjonalnego fotografa jest statyw, który ma formę trójnogu lub monopodu. Dzięki niemu można...

Czytaj więcej
Filtry
Sortowanie
Włączone filtry:
Stan:
Rozwiń
W tej kategorii jest 48 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 48 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 48 elementów

Oczywiście to aparat jest głównym narzędziem pracy każdego, kto zajmuje się robieniem zdjęć, ale ważną rolę odgrywa również inny sprzęt. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia mniej lub bardziej profesjonalnego fotografa jest statyw, który ma formę trójnogu lub monopodu. Dzięki niemu można wykonywać piękne, ostre zdjęcia, nie martwiąc się, że będą rozmyte ze względu na ruch w trakcie czasu naświetlania. W ten sposób można wyeliminować negatywne aspekty wynikające z techniki fotografowania „z ręki”.

Wykorzystanie statywu jest niezbędne w profesjonalnej pracy, gdy chce się osiągnąć jak najwyższą jakość zdjęć. Jego zastosowanie sprawia, że fotografowanie staje się stabilne nawet przy bardzo dużym przybliżeniu lub długim naświetlaniu. Urządzenie pozwala w stu procentach skoncentrować się na kadrowaniu, a nie na trzymaniu dłoni w bezruchu. Po statyw do aparatu – zarówno do lustrzanki, jak i cyfrówki – z powodzeniem sięga się z myślą o wykonywaniu zdjęć w znacznym przybliżeniu oraz o charakterze krajobrazowym. Jest on niezbędny do uchwycenia piękna oglądanego pejzażu czy wręcz przeciwnie – wyjątkowości małych obiektów, które mają być uwiecznione z bliska, z najdrobniejszymi szczegółami.

Osobom początkującym, zajmującym się fotografią hobbystycznie oraz podróżującym w zupełności wystarczą lekkie, poręczne, skonstruowane w oparciu o mechanizm teleskopowy i wyprodukowane z aluminium modele. Niska ich waga sprawia, że łatwo się je przenosi. Co ważne, takie statywy na aparat są wyposażone w głowicę pozwalającą na ustawienie w każdej pozycji. Swobodę w tym zakresie gwarantuje także regulacja wysokości urządzenia, która w modelach amatorskich zapewnia mniejszy zakres niż w egzemplarzach bardziej zaawansowanych.

Profesjonalne statywy fotograficzne są z reguły cięższe niż te skonstruowane z myślą o rekreacji, co korzystnie wpływa na ich trwałość i wytrzymałość. Oferują również o wiele większe możliwości regulacji w każdej płaszczyźnie. Są droższe w zakupie, ale gdy poszukuje się sprzętu do komercyjnych zastosowań, w praktyce stanowią jedyne rozwiązanie, z którego się korzysta.

Najczęściej statyw na aparat jest sprzedawany jako trójnóg, który opiera się na trzech jednakowych podstawach, a także w formie monopodu, czyli modelu, który bazuje wyłącznie na jednej nodze. Minusem urządzeń z pojedynczą podstawą jest fakt, że zapewniają stabilizację obrazu wyłącznie w pionowej płaszczyźnie. Do zalet można zaliczyć ich poręczność, wygodę, niewielkie rozmiary i stosunkowo niski koszt zakupu. Niejeden wysokiej jakości monopod w atrakcyjnej cenie można zamówić w naszym sklepie internetowym.

W niniejszej kategorii oferujemy nie tylko statywy do lustrzanki, cyfrówki lub bezlusterkowca, ale również do kamer filmowych. Proponujemy zarówno stojaki lekkie i praktyczne, jak i cięższe, bardziej zaawansowane i przeznaczone do profesjonalnego użytku egzemplarze. Korzystna cena to ważny aspekt naszej oferty. Poza statywami fotograficznymi sprzedajemy także akcesoria do tych urządzeń, jak przyssawki, adaptery czy głowice obrotowe.