Parasolki odbijające

Parasolki odbijające to jedne z najprostszych modyfikatorów światła, stosowanych niemal w każdym studiu fotograficznym. Ich rolą jest odbicie i rozproszenie światła na większej powierzchni, niż w przypadku korzystania z klasycznych softboxów. Chętnie są wykorzystywane podczas fotografowania grup osób, odzieży prezentowanej na całej postaci lub manekinie czy dużych produktów, np. mebli.

Charakter uzyskanego światła zależy bezpośrednio od koloru parasolki - parasolki srebrne zapewnią oświetlenie mocno kontrastowe, zaś parasolki białe bardziej stonowane i delikatne. Zarówno srebrna, jak i biała powłoka, pozostają neutralne dla barwy światła lampy. Przy wyborze warto także wziąć pod uwagę głębokość samej czaszy - klasyczne parasolki są dość płytkie, więc odbite od nich światło rozprasza się na dużej powierzchni. W ofercie sklepu MITOYA znajdują się także tzw. parasolki paraboliczne, posiadające czaszę głębszą. Światło odbite od takiego parasola będzie bardziej skupione i strumieniowe.

Parasolki fotograficzne MITOYA występują w wielu rozmiarach, od niewielkich 91 czy 101 cm, po bardzo duże parasole 185 cm. Wszystkie modele posiadają wytrzymałe druty z włókna szklanego (fiberglass). Doskonale spiszą się zarówno z lampami reporterskimi podczas ślubnych sesji plenerowych, jak i z zaawansowanymi lampami studyjnymi. Dostępne są również specjalne dyfuzory, naciągane na czaszę i przekształcające cały parasol w softbox. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących bardzo dużego, a jednocześnie mobilnego i prostego w montażu modyfikatora światła na potrzeby sesji noworodkowych czy dziecięcych!

Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia online w sklepie MITOYA!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium