Opcje przeglądania

Parasolki rozpraszające

Parasolki rozpraszające, transparentne lub dyfuzyjne - pod tymi określeniami kryje się klasyczna, biała parasolka, jeden z najpopularniejszych modyfikatorów światła studyjnego. Umieszczana pomiędzy źródłem światła a fotografowanym obiektem pozwala uzyskać miękkie światło, pozbawione ostrych cieni. Białe parasolki są szczególnie użyteczne podczas oświetlenia szerokich scen. Mogą pracować zarówno z lampami światła stałego LED, świetlówkami fotograficznymi z gwintem E27, lampami reporterskimi speedlite oraz studyjnymi lampami błyskowymi. Ich uniwersalność jest nieoceniona, przez co należą do podstawowych akcesoriów fotograficznych.

Wszystkie parasolki dostępne w sprzedaży są sygnowane naszą marką MITOYA. Powstają z wysokiej jakości białego materiału, który nie wpływa na temperaturę barwową światła ani współczynnik odwzorowania kolorów CRI. Wszystkie są też wyposażone w elastyczne i wytrzymałe druty z włókna szklanego (fiberglass). Mniejsze modele - jak 91, 101 czy 110 cm - posiadają osiem żeber. Parasole o większych średnicach są złożone z aż szesnastu drutów, dzięki czemu ich kształt jest jeszcze bardziej zbliżony do koła. Szczególnej uwadze polecamy parasole MITOYA DEEP Fiberglass o pogłębionych, parabolicznych czaszach. Ich konstrukcja sprawia, że kontrola światła jest dokładniejsza i mniejsza jego ilość jest wytracana.

Poza parasolami oferujemy także funkcjonalne pokrowce - czarne ekrany nakładane na zewnętrzne krawędzie parasolek. Umożliwiają one wzmocnienie światła i skierowanie to bezpośrednio do przodu. Taki zabieg przekształca parasol w zaawansowany modyfikator, zbliżony do profesjonalnych softboxów sferycznych, takich jak MITOYA LANTERN.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium