Filtry ochronne UV

Filtr ultrafioletowy to jeden z najpopularniejszych i najpowszechniej stosowanych filtrów do obiektywu. Pełni on przede wszystkim funkcję ochronną - zabezpiecza soczewkę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak jego głównym zadaniem jest redukcja promieniowania ultrafioletowego, co jest szczególnie przydatne podczas wykonywania zdjęć krajobrazowych. Bardzo często dalekie plany są przesłonięte delikatną, błękitną mgiełką - filtr UV ma za zadanie zredukować ją, dzięki czemu ujęcie staje się wyraźniejsze, a dalekie plany bardziej szczegółowe.

Filtry ochronne UV nie zaburzają pracy aparatu, nie wpływają na ekspozycję czy pozostałe parametry. Są całkowicie neutralne. W ofercie sklepu MITOYA znajduje się szeroki wybór filtrów UV różnych producentów, takich jak Haida, Zomei, GGS, K&F Concept, Marumi czy Freewell. Poszczególne modele różnią się grubościami pierścieni czy ilością powłok, którymi jest pokryta soczewka. Najczęściej stosowane są powłoki antyrefleksyjne. Część filtrów wykorzystuje także powłoki ochronne, w tym hydrofobowe i olejoodporne, dzięki czemu czyszczenie ich jest o wiele prostsze.

W naszej ofercie można znaleźć filtry na wszystkie najpopularniejsze średnice obiektywów: 46 mm, 49 mm, 52 mm, 55 mm, 58 mm, 62 mm, 67 mm, 72 mm, 77 mm oraz 82 mm. Większość z nich to tradycyjne filtry nakręcane na obiektyw, ale oferujemy także nowoczesne filtry magnetyczne.

Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium