Youtube, TikTok, Instagram

 • nowość

Youtube, Facebook, Instagram czy TikTok bardzo szybko ewoluowały z rozrywkowych mediów społecznościowych w profesjonalne platformy biznesowe. Zawód Youtubera czy vlogera zyskał ten sam szacunek, co zawód dziennikarza telewizyjnego czy radiowego. Profesjonalni twórcy z powodzeniem wykorzystują wszystkie social media jednocześnie, łącząc je ze sobą. Dzięki temu - w zależności od naszych własnych preferencji - możemy dotrzeć do ich twórczości w najwygodniejszy dla nas sposób. 

Niezależnie od charakteru twórczości internetowej warto przed rozpoczęciem tworzenia treści zadbać o zaplecze techniczne. Dotyczy to wszystkich aspektów pracy w studiu nagraniowym - obrazudźwięku, oświetlenia oraz samej aranżacji planu. W sklepie MITOYA znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby tworzyć wysokiej jakości kontent:

 • Profesjonalne lampy studyjne Aputure, Amaran i Feelworld
 • Kompaktowe lampy diodowe LED Yongnuo i Ulanzi
 • Lampy z kolorowym światłem RGB
 • Monitory podglądowe do kamer i aparatów
 • Mikrofony do aparatów i smartfonów
 • Uchwyty mikrofonowe 
 • Statywy do biurka 
 • Dodatkowe akcesoria montażowe 

Lampy LED do vlogowania 

Wybór lampy ledowej powinien być uzależniony od miejsca, w którym tworzysz materiały oraz od przestrzeni, którą dysponujesz. W kategorii Oświetlenie znajdziesz szeroki wybór lamp LED do nagrywania. Poszczególne modele, takie jak Ulanzi VL196 czy Yongnuo YN-30 SOFT, posiadają wbudowane akumulatory, więc można korzystać z nich w każdych warunkach. Część z nich wymaga wykorzystania zewnętrznego akumulatora NP-F, a jeszcze inne wykorzystują stałe zasilanie sieciowe. 

Przy oświetlaniu niewielkich scen, np. osoby siedzącej za biurkiem, wystarczą niewielkie lampy, jak YN-300 III czy YN-600 AIR, emitujące naturalne światło dzienne CCT. Przy aranżacji większego kadru warto rozważyć lampy studyjne Colbor lub Aputure, które mogą być łączone z softboxami z mocowaniem Bowens. Podobny efekt uzyskamy wykorzystując maty ledowe - zarówno maty MITOYA, jak i Aputure, mają w zestawach softboxy z gridami. 

Poza neutralnym oświetleniem dziennym, które wydobędzie naszą postać, warto też zadbać o światło efektowe. Do takich zadań najczęściej wykorzystywane są lampy z kolorowym światłem RGB. Ustawiane z tyłu lub z boku potrafią urozmaicić scenę i sprawić, że całe nagranie nabierze profesjonalnego charakteru. Najchętniej wykorzystywanymi lampami RGB są miecze Yongnuo YN360, które mogą być montowane na statywie lub położone płasko na podłodze.

Mikrofony do aparatów fotograficznych i smartfonów

Niemal każdy zewnętrzny mikrofon zagwarantuje nam lepszą jakość dźwięku, niż mikrofony wbudowane w aparaty czy telefony. Do nagrywania vlogów czy stories możemy korzystać z mikrofonów krawatowych, kierunkowych typu shotgun czy bezprzewodowych mikroportów. Pracując w terenie warto zaopatrzyć się w dodatkową, futrzaną osłonę przeciwwietrzną. Zewnętrzny mikrofon pozwoli nam nie tylko uzyskać lepszą jakość dźwięku, ale też pozostać niezależnym od kamery czy aparatu, a więc urządzenia rejestrującego obraz.

Wybierając mikrofon należy kierować się nie tylko jego charakterystyką, ale przede wszystkim rodzajem złącza. W ofercie MITOYA znajdują się mikrofony ze złączem mini jack 3,5 mm TRS i TRRS, a poszczególne modele mają w zestawach wymienne końcówki. Jeśli korzystamy z aparatu fotograficznego czy kamery video powinniśmy korzystać z mikrofonów ze złączem mini jack 3,5 mm TRS. Jeśli jednak naszym głównym narzędziem pracy jest smartfon, szukajmy modeli z końcówką mini jack 3,5 mm TRRS. Podobnie jeśli nasz smartfon posiada złącze USB-C lub Lightning takiego właśnie sprzętu powinniśmy szukać. Mikrofon do iPhone'a nie będzie dział z aparatem fotograficznym i odwrotnie. 

Statywy i uchwyty studyjne

W sklepie MITOYA zadbaliśmy nie tylko o to, żebyś mógł polepszyć jakość swoich nagrań, ale też o to, żeby aranżacja Twojej przestrzeni do pracy była komfortowa. Dlatego też do oferty dołączyliśmy różnego rodzaju statywy, wysięgniki, uchwyty do telefonów i adaptery. Wszystkie te elementy pozwolą Ci uporządkować przestrzeń w studiu oraz zapewnić pełną kontrolę nad nagraniem. W kategorii Statywy i uchwyty znajdziesz między innymi:

 • Elastyczne statywy pod aparat 
 • Wysięgniki selfie
 • Statywy montowane do blatu biurka 
 • Regulowane wysięgniki do mikrofonów 
 • Mini głowice kulowe
 • Uchwyty do telefonów 
 • Szyny z mocowaniami ISO
 • Ramiona przegubowe magic arm 
 • Statywy do zawieszania teł 

Monitory podglądowe 

Monitory podglądowe to szczególnie użyteczne dla twórców, którzy realizują zaawansowane formy video - tworzą teledyski, reklamy czy klipy promocyjne. Monitor podglądowy, którego ekran jest większy niż ten w aparacie, zapewnia nam wygodniejszą i dokładniejszą kontrolę kadru. Oferowane przez nas monitory podglądowe Feelworld wykorzystują porty HDMI. Różnią się między sobą wielkością, niektórymi funkcjami czy dodatkowymi portami, jednak wszystkie zapewnią doskonałą jakość obrazu.

Jeśli w pracy korzystasz z gimbali sprawdź naszą ofertę monitorów o przekątnej 5,5''. Jeśli monitor chcesz umieścić bezpośrednio na aparacie czy klatce operatorskiej, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie ekran 6''. Jeśli zaś pracujesz w studio i zależy Ci na jak największy wyświetlaczu, w sklepie MITOYA znajdziesz także monitory 7''. Wszystkie modele korzystają z zasilania popularnymi akumulatorami Sony NP-F, które jednak nie są dołączone do zestawu i które należy dokupić oddzielnie.

Zapraszamy do złożenia zamówienia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium