Lampa pierścieniowa ring to charakterystyczne źródło światła, które bardzo szybko stało się nieodłącznym elementem nie tylko pracowni fotograficznych, ale i salonów kosmetycznych. Jego wyjątkowość polega na tym, że światło "otacza" fotografowany obiekt, a nie pada bezpośrednio na centralny obszar. Z tego względu lampa pierścieniowa znalazła zastosowanie w fotografii portretowej - zwłaszcza u początkujących fotografów, wykorzystujących telefony komórkowe, a także wśród wizażystek i kosmetyczek. W branży beauty lampa ring jest idealnym narzędziem do wykonywania zdjęć prezentujących efekty zabiegów kosmetycznych, wykonany makijaż czy charakteryzację sceniczną. Lampy oferują regulację mocy, a część z nich także regulację temperatury barwowej.

Lampa pierścieniowa do makijażu

Podczas wykonywania portretów z bliskiej odległości oraz zdjęć selfie światło lampy pierścieniowej oświetla równomiernie twarz dookoła, nie powodując nieestetycznych przepaleń w okolicach nosa, czoła, czy całej tzw. strefy T. Bardzo dużą zaletą niektórych modeli jest możliwość regulacji temperatury barwowej światła od ciepłego, zbliżonego do 3000 K, do neutralnie białego lub lekko chłodnego 5600-6000 K. Pozwala to dopasować światło lampy do warunków w których wykonujemy zdjęcia - np. wieczorową porą, kiedy korzystamy ze sztucznego światła w domu. Do wykonywania portretów najlepiej sprawdzają się lampy o średnicy 45 cm - np. MITOYA RL480L.

Lampa pierścieniowa do gabinetu kosmetycznego

Drugą grupą użytkowników, która pokochała lampy pierścieniowe ring, są osoby związane z branżą kosmetyczną. Lampy ring są świetnym źródłem światła do pracy. Duże, lekkie i proste w obsłudze mogą oświetlać osobę znajdującą się na leżance czy fotelu zabiegowym. Lampy pierścieniowe na stałe zagościły w salonach makijażu permanentnego, stylizacji rzęs, brwi czy paznokci. Chętnie korzystają z nich również fryzjerzy oraz tatuatorzy. Profesjonalna lampa pierścieniowa jest wyposażona w dyfuzor, który rozprasza jej światło, dzięki czemu nie męczy wzroku - ani osoby wykonującej zabieg, ani pacjenta. Tutaj ponownie najbardziej uniwersalnymi lampami są te o średnicy 45 cm. Najlżejszą lampą w ofercie naszego sklepu jest model MITOYA MTY18C

Lampa pierścieniowa w domowym biurze 

W dobie coraz popularniejszej pracy zdalnej lampa pierścieniowa stała się nieocenionym pomocnikiem dla wszystkich uczestników spotkać online. Poprawia jakość obrazu, dzięki czemu nasi współpracownicy mają z nami lepszy kontakt, a my sami prezentujemy się profesjonalnie. Ułatwi też pracę twórcom internetowym - Youtuberom, vlogerom, Tiktokerom czy osobom prowadzącym szkolenia online. W zależności od oświetlanego obszaru możemy zdecydować się na zakup niewielkiej lampy o średnicy 22 cm jak MTY100, lampy większej, jak wspomniane wyżej RL480L czy MTY18C lub też bardzo dużej lampy MITOYA MTY21C, której średnica wynosi aż 53 cm. Tak duża lampa najlepiej spisze się przy oświetlaniu szerokich kadrów. 

Fotografia produktowa z lampą pierścieniową

Duży ring wyposażony w mocne diody LED świetnie spisze się też podczas fotografowania niewielkich przedmiotów. Aby uzyskać równomierne oświetlenie często należy skorzystać nie z dwóch, ale z trzech lub czterech źródeł światła. W przypadku małych przedmiotów, takich jak biżuteria czy ceramika, lampa pierścieniowa z łatwością je zastąpi. Oświetlając produkt bezpośrednio z góry pomoże zniwelować nieestetyczne cienie, pozwalając nam cieszyć się wysokiej jakości obrazami. W przypadku fotografii produktowej warto zdecydować się na zakup lampy wyposażonej w wyświetlacz LCD, co da nam możliwość precyzyjnej kontroli mocy światła i jego temperatury barwowej. Tu szczególnej uwadze fotografów polecamy model MITOYA RL480L oraz lampy pierścieniowe Yongnuo YN608

Lampy pierścieniowe zawojowały rynek i nie zamierzają tak łatwo ustępować pola innym. Większe, mniejsze, sterowane za pomocą pokręteł lub pilotów bezprzewodowych zapewniają wygodną i łatwą pracę. W sklepie MITOYA znajdziesz:

  • Małe lampy pierścieniowe zasilane przez USB
  • Lampy pierścieniowe do makijażu
  • Lampy ring z uchwytem do telefonu
  • Lampy zasilane sieciowo lub bateryjnie
  • Lampy z regulacją mocy i temperatury barwowej
  • Lampy do salonu kosmetycznego
  • Lampy do fotografii produktowej
  • Lampy w zestawach ze statywami 
  • Lampy z podstawką na biurko

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów i złożenia zamówienia online!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium