Statywy fotograficzne

 • nowość
 • nowość
 • nowość
Ulanzi U-190 Głowica statywowa z rączką Ulanzi U-190 Głowica statywowa z rączką
Producent: ULANZI
Cena:

277,00 zł

zobacz więcej
 • nowość
[OUTLET] Elastyczny statyw ULANZI MT-11 Octopus z głowicą 2w1 do aparatu i telefonu [OUTLET] Elastyczny statyw ULANZI MT-11 Octopus z głowicą 2w1 do aparatu i telefonu
Producent: ULANZI
Cena:

78,30 zł

Cena regularna: 87,00 zł

Najniższa cena: 78,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość

Odpowiednio dobrane statywy fotograficzne to niezbędne elementy wyposażenia nie tylko fotografa czy filmowca, ale też każdego twórcy internetowego. Statyw do aparatu powinien być na tyle solidny i wytrzymały, aby utrzymać stabilnie nasz sprzęt, oraz na tyle lekki i mobilny, żeby można z nim było łatwo podróżować. Można z niego korzystać w wielu sytuacjach – podczas fotografowania krajobrazów, tworzenia panoram, wykonywania zdjęć makro, a także podczas pracy w studiu, kiedy zależy nam na wykonaniu serii zdjęć z takiej samej perspektywy. 

W sklepie MITOYA znajdziesz szeroki wybór statywów do aparatu fotograficznego. Wiele z nich może być wykorzystywana nie tylko do profesjonalnego aparatu bądź kamery video, ale także do smartfona bądź tabletu, a to wszystko dzięki uniwersalnym śrubom w standardzie 1/4 cala. Praktycznie wszystkie uchwyty na telefon lub tablet montowane są na śrubę o tym rozmiarze. Warto jednak pamiętać, że sama śruba jest niewystarczająca do montażu telefonu. Koniecznie jest jeszcze użycie uchwytu.

 • Statywy tripody
 • Monopody
 • Głowice do statywów
 • Mini statywy do aparatu
 • Lekkie statywy do aparatu
 • Profesjonalne statywy fotograficzne przykręcane do blatu

Statywy do aparatu

Trójnogi bądź tripody – pod tą nazwą kryją się tradycyjne, najpopularniejsze i sprawdzone statywy do aparatu czy kamery. Oferujemy modele wykonane z aluminium oraz włókna węglowego – o wiele lżejszego i bardziej wytrzymałego karbonu. Każdy profesjonalny statyw do aparatu z tej kategorii ma regulowaną wysokość oraz szybkozłączki z gwintem 1/4 cala. Część z nich oferuje dodatkowe funkcje, takie jak odwrotny montaż głowicy (w stronę podłoża) czy przełożenie centralnej kolumny w poziomie. Ta druga opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą wykonywać zdjęcia bezpośrednio z góry – tzw. ujęcia flat lay. Równie istotną funkcją w części z oferowanych statywów jest możliwość odkręcenia jednej z nóżek i korzystanie z niej niezależnie jako monopodu. Dzięki temu każdy fotograf znajdzie coś dla siebie – niezależnie od potrzeb i stylu pracy.

Monopody

Monopod to statyw fotograficzny mający tylko jedną nóżkę. W zależności od modelu może stać samodzielnie lub być pomocniczą podporą dla fotografa. Monopody to bardzo popularne rozwiązanie podczas kręcenia filmów –  wysokiej jakości monopod umożliwia uzyskanie płynnych przejść, zachowując jednocześnie odpowiednią stabilność sprzętu. Oferujemy zarówno profesjonalne, wysokie monopody, które ułatwią pracę filmowców i fotoreporterów, jak i tradycyjne statywy, których nóżki mogą zostać odkręcone i służyć jako mniejszy i poręczniejszy monopod, np. na czas wyjazdów wakacyjnych. Ich lekkość i kompaktowość czynią z monopodów idealne narzędzie do dynamicznej pracy w terenie, zapewniając szybkie dostosowanie do zmieniających się warunków bez obciążania fotografa.

Głowice do statywów

W ofercie sklepu MITOYA znajdują się także głowice do statywów fotograficznych. Dostępne są głowice kulowe oraz wyposażone w rączki sterujące. Przy wyborze produktu należy zwracać uwagę na oznaczenie gwintu montażowego. O ile aparat fotograficzny czy uchwyt do telefonu montuje się, nakręcając go na gwint 1/4 cala (taki jak w szybkozłączce), to już całą głowicę często montuje się na statywie na gwint szerszy - 3/8 cala. Jeśli szukasz dodatkowej głowicy do swojego statywu lub monopodu sprawdź koniecznie, jaki gwint ma sprzęt, którego używasz! Precyzyjne dopasowanie głowicy zapewnia nie tylko stabilność, ale również płynność ruchów i łatwość kierowania aparatem, co jest nieocenione przy pracy w dynamicznych warunkach oraz przy realizacji zaawansowanych projektów fotograficznych i filmowych.

Statywy mini

Kieszonkowe, niewielkie i bardzo lekkie statywy stołowe to doskonałe rozwiązanie podczas fotografowania w trybie makro, rejestrowania ujęć z niskiej perspektywy bądź tworzenia przenośnego zestawu do vlogowania. Statywy stołowe mają sztywne lub elastyczne nóżki. Modele z elastycznymi nóżkami pozwalają nie tylko łatwiej ustawić aparat na nierównej powierzchni, ale też przyczepić go np. do gałęzi drzewa czy ogrodzenia. Ich wszechstronność czyni je idealnymi dla fotografów i filmowców szukających mobilnego i elastycznego rozwiązania, które z łatwością zmieści się w każdej torbie lub plecaku.

Statywy do blatu

W oddzielnej kategorii zgromadziliśmy statywy, których konstrukcja umożliwia montaż bezpośrednio do blatu stołu czy biurka. Są to statywy o teleskopowej konstrukcji kolumny, zakończone od dołu wytrzymałym i szerokim imadłem. Poszczególne modele różnią się między sobą maksymalną wysokością, udźwigiem czy ilością rozsuwanych sekcji. Niektóre z nich są zakończone trzpieniem 16 mm z gwintem 1/4'', podczas gdy inne oferują dodatkowe głowice kulowe. Na szczególną uwagę zasługują statywy Ulanzi, które oferują nie tylko główną, pionową kolumnę centralną, ale i dodatkowe ramię boczne, które także może zostać wykorzystywane do montażu akcesoriów fotograficznych. Ta wszechstronność pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni roboczej i dostosowanie oświetlenia oraz pozycjonowania sprzętu do konkretnych potrzeb, co jest kluczowe w profesjonalnych projektach fotograficznych i filmowych.

Oprócz bogatej oferty statywów nasz sklep fotograficzny proponuje również szeroki wybór oświetlenia, w tym lampy ring idealne do makijażu i portretów, oraz lampy do nagrywania, które zapewniają doskonałe oświetlenie w każdych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów i złożenia zamówienia online!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium