Filtry szare połówkowe

Filtry połówkowe to doskonałe akcesorium dla miłośników fotografii krajobrazowej i nie tylko. Umożliwiają częściowe obniżenie ekspozycji. Pomagają wyeliminować problem prześwietleń powstających np. na wodzie lub niebie – umożliwiają przyciemnienie jedynie części kadru. Pozwalają też wydłużyć czasu naświetlania i tym samym uzyskać efekt rozmycia wody czy ukazać smugi świateł. Jednocześnie nie zmieniają barw widocznych na zdjęciu – nie wpływają na kontrast czy nasycenie.

Filtry połówkowe, np. szare, dzielą się na dwie kategorie – soft oraz hard. Filtry soft posiadają delikatne, gradacyjne przejście pomiędzy obszarem przyciemnionym a neutralnym. Świetnie sprawdzą się podczas pracy w miejscach, w których horyzont nie jest regularny, czyli np. w górach. W filtrach hard odcięcie jest silniejsze i wyraźniejsze – warto wykorzystać je np. podczas fotografowania na terenach nizinnych.

Wybierając filtry połówkowe, warto sięgnąć po produkty najwyższej jakości, które umożliwią uzyskanie pięknego zdjęcia krajobrazu, pozbawionego prześwietleń i niedoskonałości. Filtry połówkowe K&F Concept dostępne w MITOYA zostały wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego. Jego zastosowanie znacznie zmniejsza ryzyko powstawania blików i refleksów, jednocześnie gwarantując wysoką jakość obrazu. Soczewka nie wpływa także na kontrast i nasycenie kolorów. Dodatkowe powłoki ochronne zabezpieczają filtry przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami. Filtry składają się z dwóch nakręconych na siebie pierścieni, które mogą być obracane względem siebie. Umożliwia to dopasowanie położenia zacienionego obszaru i uzyskanie wymarzonego efektu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium