Filtry fotograficzne

Sklep internetowy MITOYA oferuje szeroką gamę filtrów fotograficznych do aparatów, kamer video i dronów. Filtry są nieodłącznym elementem pracy każdego twórcy foto-video. Odpowiednio dobrane pomagają nie tylko chronić soczewkę obiektywu przed zarysowaniami czy zanieczyszczeniami, ale też w znaczący sposób wpływają na rejestrowany obraz. Mogą skorygować efekt zamglenia atmosferycznego, podkreślić błękit nieba czy ograniczyć ilość światła docierającego do matrycy.

Czym są filtry na obiektyw?

Profesjonalne filtry do aparatów powstają z wykorzystaniem wielowarstwowego szkła optycznego, które często jest pokryte dodatkowymi powłokami antyrefleksyjnymi. Znajdą zastosowanie praktycznie w każdej sytuacji – od realizacji w pełni kontrolowanych przed twórcę sesji studyjnych, aż po zmienne warunki towarzyszące pracy w plenerze. W naszej ofercie znajdują się:

  • filtry ultrafioletowe UV
  • filtry polaryzacyjne
  • filtry szare - pełne i połówkowe
  • filtry szare regulowane
  • filtry dyfuzyjne mist
  • filtry hybrydowe - szare, polaryzacyjne, dyfuzyjne
  • filtry korekcyjne night vision / clear sky
  • filtry efektowe - kalejdoskopowe i pryzmatyczne
  • rozbudowane zestawy filtrów prostokątnych oraz magnetycznych

Każdy z oferowanych filtry do obiektywów znajdzie zastosowanie w konkretnych sytuacjach. Tworząc katalog produktów dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas przedmioty odznaczały się najwyższą jakością oraz pozostawały atrakcyjne cenowo.

Filtry ultrafioletowe UV

Filtr ultrafioletowy ma za odciąć promienie UV docierające do matrycy aparatu. Ich stosowanie pomaga też zwiększyć przejrzystość zdjęcia, co jest szczególnie cenne w fotografii krajobrazowej. Poza tym pełnią prozaiczną, ale też bardzo potrzebną funkcję ochronną. Założenie filtra chroni przednią soczewkę obiektywu przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Są to filtry, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego fotografa - początkującego pasjonata oraz profesjonalisty.

Filtry polaryzacyjne

Filtry polaryzacyjne do aparatu to przydatne akcesorium fotograficzne podczas pracy w plenerze oraz w studiu produktowym. Spolaryzowanie światła pozwala zarejestrować na zdjęciu więcej szczegółów, nasycić błękit nieba w słoneczne dni, zredukować odblaski powstające na powierzchniach niemetalicznych czy zajrzeć przez szybę do wnętrz budynków. W naszej ofercie znajdują się profesjonalne filtry polaryzacyjne o różnych grubościach pierścieni - także w wersji slim, przeznaczone do obiektywów szerokokątnych.

Filtry szare

Szare filtry fotograficzne mają za zadanie ograniczyć ilość światła docierającego do matrycy aparatu. Dzięki nim możemy wykonywać zdjęcia z szeroko otwartą przysłoną czy wydłużonym czasem naświetlania nawet w słoneczne dni. Występują w kilku wersjach. Oferujemy filtry pełne, których cała powierzchnia jest jednolicie zaciemniona, filtry połówkowe, które ułatwią przyciemnienie jedynie części kadru, np. nieba, oraz regulowane filtry szare VND, określane często jako fader. Te ostatnie stanowią bardzo duże udogodnienie, ponieważ potrafią zastąpić kilka pojedynczych filtrów. Oferujemy wysokiej jakości akcesoria, które doskonale spiszą się podczas realizacji profesjonalnych sesji i nagrań.

Filtry dyfuzyjne – mist

Filtry typu mist lub black mist to jedne z ulubionych akcesoriów twórców filmowych. Soczewki filtrów są pokryte delikatnym, nieregularnym wzorem. Ich stosowanie sprawia, że obraz staje się bardziej organiczny i analogowy – zupełnie jak na taśmie filmowej. To doskonały sposób na stworzenie bardziej subtelnych i kreatywnych ujęć, nawet podczas pracy z mocnym światłem sztucznym. Filtry mist występują w kilku wersjach i różnią się gęstością dyfuzji – oferujemy filtry o mocy 1/8, 1/4, 1/2 i 1/1.

Filtry hybrydowe

Jeśli poszukujesz rozwiązania uniwersalnego i chciałbyś móc uzyskać kilka efektów za pomocą jednego filtra, rozwiązanie stanowią zaawansowane filtry hybrydowe. Oferujemy różne modele, które łączą w sobie filtry polaryzacyjne z szarymi lub szare z dyfuzyjnymi. Najwyższa jakość produktów i sprawdzone marki to gwarancja udanej i komfortowej pracy! Poszczególne kombinacje znajdziesz w odpowiednich kategoriach. Sprawdź!

Filtry korekcyjne i efektowe

W ofercie sklepu MITOYA znaleźć można także filtry do zadań specjalnych. Są to m.in. filtry korekcyjne, których zadaniem jest jedynie częściowe oddziaływanie na rejestrowany obraz. Najpopularniejsze są filtry do fotografii nocnej, określane jako Night Vision lub Natural Night, w zależności od producenta. Te akcesoria pozwalają usunąć z obrazu żółty lub pomarańczowy zafarb, pochodzący z rtęciowych i sodowych latarni ulicznych. Drugą grupę stanowią filtry efektowe - te modele mają o wiele grubsze soczewki, które są dodatkowo nacinane i profilowane. Oferujemy wysokiej jakości filtry kalejdoskopowe oraz pryzmatyczne, które pozwolą na wielokrotne załamywanie czy powielanie obrazu. To świetne rozwiązanie podczas realizacji komercyjnych, kreatywnych projektów!

Systemy filtrów

W naszym sklepie dostępne są gotowe zestawy filtrów, które opierają się na uniwersalnych uchwytach (holderach) dopasowanych do obiektywów o różnych średnicach. To doskonałe rozwiązanie dla fotografów i filmowców pracujących na wielu różnych obiektywach. Systemy opierają się zarówno na filtrach prostokątnych 100 × 100 i 100 × 150 mm, jak i okrągłych, magnetycznych. Oszczędność czasu, najwyższa jakość wykonania oraz możliwość rozbudowy zestawu o kolejne elementy czyni z nich wydaje narzędzia pracy.

To jednak nie wszystko, co przygotowaliśmy dla pasjonatów fotografii! Nasz sklep fotograficzny oferuje również:

Szeroki asortyment sprawia, że każdy z naszych klientów znajdzie tu produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Zapewniamy atrakcyjne ceny, wysoką jakość oraz szybką realizację zamówienia.

Zespół Mitoya zaprasza do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium