Zajmujesz się fotografią produktową lub prowadzisz bloga i dzielisz się z innymi zdjęciami robionych własnoręcznie rzeczy? To tylko przykłady sytuacji, w których na pewno przyda Ci się namiot bezcieniowy. Znajduje on swoje zastosowanie zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorów. Zostań z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się, do czego służy to akcesorium i jak go używać. Zapraszamy do lektury!

Jak działają i w jakim celu stosuje się namioty fotograficzne?

Jednym z największych wyzwań przy robieniu zdjęć przedmiotom jest wyeliminowanie cienia. Ustawienie źródeł światła LED z różnych stron często okazuje się niewystarczające. Namiot bezcieniowy, wykonany z cienkiego, półprzezroczystego materiału, całkowicie eliminuje ten problem. Światło we wnętrzu ma miękki charakter, znikają refleksy i przede wszystkim niepożądany cień.

Dużą zaletą tych produktów jest możliwość zmiany tła. Standardowo jest ono białe i najczęściej używa się go do tzw. Pack shotów. Taka fotografia ma odpowiedni kontrast, podkreśla szczegóły produktu i zapewnia dobre odwzorowanie barw. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować inne tło. Możesz wykorzystać własne, jak i kupić już gotowe, dedykowane do konkretnego namiotu bezcieniowego, np. mocowane na rzepy.

W jakich sytuacjach sprawdzają się namioty bezcieniowe?

Możliwych zastosowań tego akcesorium jest wiele. Z doświadczenia wiemy jednak, że najczęściej używa się go przy robieniu zdjęć:

  • sprzedażowych (uwydatnienie szczegółów, żywe kolory i profesjonalny wygląd produktu),
  • rękodzieła (namiot fotograficzny świetnie sprawdza się m.in. do oddania prawdziwego wyglądu biżuterii),
  • na bloga (np. samodzielnie przygotowanych potraw, bukietów kwiatów, książek itp.).

Zaletą tego akcesorium jest przede wszystkim to, że z jego pomocą pokażesz daną rzecz na zdjęciu z najlepszej strony. Namiot bezcieniowy ułatwia zaprezentowanie szczegółów przedmiotu. Użycie światła o białej barwie zagwarantuje doskonałe odzworowanie kolorów na zdjęciu.

W przypadku robienia fotografii do sklepu internetowego pojawia się jeszcze jedna zaleta. Przedmioty można uwieczniać na jednolitym tle. Dzięki temu nic nie odciąga uwagi potencjalnego kupującego, który ogląda zdjęcie.

Jakie akcesoria fotograficzne warto dokupić?

Jeśli planujesz zakup samego namiotu bezcieniowego, do robienia zdjęć będziesz potrzebował jeszcze kilku akcesoriów. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • dobrej jakości lampy studyjne, np. panele LED,
  • akrylowe podstawki odbijające światło, idealne do fotografii produktowej,
  • dodatkowe tła do zdjęć w różnych kolorach,
  • elementy przestrzenne, np. małe półeczki, które włożysz do namiotu i ustawisz na nich uwieczniane rzeczy.

Szeroki wybór namiotów bezcieniowych

Warto przy okazji wspomnieć o różnorodności tych produktów. W zdecydowanej większości przypadków mają one kształt figury geometrycznej, zazwyczaj sześcianu. Na rynku dostępne są w wielu rozmiarach. W naszym sklepie znajdziesz np. klasyczny, sześcienny namiot fotograficzny o wielkości 30 cm lub namiot o wielkości 60 cm.

Powyższe produkty wymagają zewnętrznego źródła światła, np. Świetlówek lub paneli LED. Możesz jednak zdecydować się na namioty bezcieniowe z wbudowanymi listwami świetlnymi. Doskonałym tego przykładem jest akcesorium naszej marki Mitoya. We wnętrzu zamontowane są dwa wysokiej jakości panele oświetleniowe LED. Zewnętrzna strona poszycia akcesorium jest czarna, co gwarantuje doskonałe warunki oświetleniowe w środku. Do tego namiot bezcieniowy jest sprzedawany wraz z dyfuzorem i kilkoma wymiennymi tłami z materiału PCV.

Zamów namiot bezcieniowy i zapomnij o nieciekawie wyglądających fotografiach

Użycie namiotu bezcieniowego to najskuteczniejszy sposób na wykonanie pięknych zdjęć produktów i różnych drobnych rzeczy. Po lekturze naszego poradnika wiesz już, do czego je wykorzystać i jakie są ich zastosowania. Jeśli zainteresowało Cię to akcesorium fotograficzne, najlepiej już teraz zajrzyj do naszego sklepu Mitoya. Sprzedajemy wiele rodzajów namiotów, jak i przydatne dodatki do nich, w tym podstawki oraz oświetlenie LED. Mamy produkty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów robienia zdjęć!