Osoby zaczynające przygodę z nagrywaniem filmów na YouTube często wykorzystują mikrofony wbudowane w smartfony, kamery czy laptopy. Wydaje się to logiczne, bo przecież, po co inwestować w urządzenia, które już ma się w domu, prawda? Niestety jakość rejestrowanego przez nie dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Jeśli planujesz rozpocząć karierę YouTubera, najlepiej postaw na profesjonalny mikrofon do vlogowania. Skorzystaj z porad naszych ekspertów i dowiedz się, co warto kupić na początek!

Dlaczego YouTuber powinien zainwestować w dobry mikrofon do nagrywania?

Producenci nowoczesnych smartfonów często wyposażają swoje urządzenia w dobrej jakości kamery. W efekcie wykorzystanie ich do vlogowania faktycznie może być niezłym pomysłem. Jednak zupełnie odwrotnie jest w przypadku wbudowanych mikrofonów. W rejestrowanym przez nie dźwięku brakuje głębi, a i nierzadko pojawiają się różnego rodzaju trzaski oraz szumy.

Rozpoczynając karierę YouTubera, powinieneś od razu zainwestować w dobrej jakości mikrofon. Do wyboru masz m.in. urządzenia:

  • krawatowe – przewodowe lub bezprzewodowe, podłączane np. do smartfona, lustrzanki i innych kamer,
  • kierunkowe,
  • profesjonalne o zmiennej charakterystyce kierunkowości.

Mikrofon krawatowy – świetny wybór dla początkującego YouTubera

To urządzenie jest doskonałym wyborem dla osób rozpoczynających przygodę z vlogowaniem. Nawet dobrej jakości mikrofony krawatowe są niedrogie, a do tego ich zaletą są miniaturowe rozmiary. Możesz je przypinać np. do koszuli, bluzy czy marynarki. Podłączysz je m.in. do smartfonów, lustrzanki, różnego rodzaju kamer, jak i laptopów.

Dobrym przykładem taniego i porządnego mikrofonu krawatowego dla YouTuberów jest BOYA BY-M1. Wyposażony w piankową osłonkę, doskonale rejestruje głos, niemal całkowicie odcinając go od dźwięków otoczenia. Bardziej zaawansowani vlogerzy mogą zdecydować się na droższe modele bezprzewodowe, tak zwane mikroporty - np. zestaw BOYA BY-WM4 PRO K1.

Kierunkowy mikrofon do vlogowania

Planujesz nagrywać filmy w dobrze wyciszonym pomieszczeniu, mówiąc bezpośrednio do kamery? Postaw na mikrofony kierunkowe o charakterystyce kardioidalnej. Takie urządzenie skupia się głównie na rejestrowaniu dźwięków tuż przed sobą. Polecamy m.in. sprzęt BOYA BY-DM100. Wykorzystując złącze USB-C podłączysz go do wielu modeli smartfonów. Choć jest większy, niż modele krawatowe, to gwarantuje bardzo wysoką jakość nagrywanego dźwięku.

Dobrym wyborem dla YouTubera może być również np. BOYA BY-BM2021. Ten mikrofon kierunkowy ma charakterystykę super-kardioidalną i świetnie nadaje się m.in. do nagrywania różnych wydarzeń, w tym vlogowania w terenie. Podłączysz go do smartfona, lustrzanek, kamer cyfrowych i wielu innych urządzeń.

Profesjonalne mikrofony dla YouTuberów

Na koniec jeszcze jedna propozycja - mikrofon dla YouTubera, który od razu chce zainwestować w profesjonalny sprzęt do nagrywania filmów. Polecamy urządzenie o zmiennej charakterystyce kierunkowości, np. BOYA BY-PM700SP. Dzięki trzem przetwornikom może pracować w trybie:

  • kardioidalnym,
  • dookólnym,
  • dwukierunkowym,
  • stereo.

Powyższy mikrofon podłączysz zarówno do urządzeń mobilnych, jak i komputerów. Gwarantuje najwyższą jakość dźwięku, wyposażony jest w funkcję wzmacniania sygnału i ma złącze słuchawkowe do odsłuchu.

Akcesoria do mikrofonów, które przydają się podczas vlogowania

Warto wspomnieć jeszcze o akcesoriach do mikrofonów, które mogą się przydać YouTuberom. Polecamy m.in.:

  • osłony przeciwwietrzne, pomocne podczas vlogowania na otwartej przestrzeni,
  • uchwyty, statywy i wysięgniki,
  • filtry POP – bardzo przydatne, gdy trzymasz mikrofon blisko ust; zmiękczają dźwięk nagrywany przy wypowiadaniu słów z tzw. wybuchowymi głoskami, np. „b” lub „p”, a do tego ograniczają syczenie pojawiające się przy wymawianiu litery „s”.

Tanio zamawiaj najlepsze mikrofony dla YouTuberów!

Jeśli myślisz o profesjonalnym vlogowaniu, zacznij od zakupu mikrofonu – możesz to zrobić w naszym sklepie Mitoya! Zamawiając wysokiej klasy urządzenie do nagrywania dźwięku, poprawisz jakość swoich materiałów wideo. U nas znajdziesz szeroki wybór takiego sprzętu, od cenionej marku BOYA. W konkurencyjnych cenach kupisz m.in. mikrofon kierunkowy, czy bezprzewodowy krawatowy do smartfonów, lustrzanek i różnych kamer. Mamy także wiele przydatnych, dedykowanych YouTuberom, akcesoriów do vlogowania – skorzystaj z oferty już dziś!