Dużo podróżujesz z wyposażeniem fotograficznym i szukasz wygodnego oraz bezpiecznego sposobu na jego transport? Zaopatrz się w plecak na aparat i statyw oraz różne dodatkowe akcesoria. Na rynku znajdziesz wiele tego typu produktów, które różnią się nie tylko pojemnością i wyglądem, ale także funkcjonalnością. Z tego powodu specjaliści ze sklepu online ze sprzętem foto-video Mitoya.pl przygotowali dla Ciebie kilka wskazówek. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby kupić najlepszy, profesjonalny plecak fotograficzny, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

 

Niezbędne akcesorium na długie fotograficzne wypady

Jeśli rozglądałeś się już za akcesoriami do transportu i przechowywania sprzętu dla fotografa, zapewne wiesz, że oprócz plecaków na rynku są także m.in. torby na ramię. Oba produkty nie tylko ułatwiają transport, ale także chronią przenoszone aparaty, statywy i inne wyposażenie fotograficzne przed uszkodzeniem.

Torby to doskonałe akcesorium dla posiadaczy niewielkich lustrzanek, bezlusterkowców oraz kompaktów. Zapewnia bardzo szybki i wygodny dostęp do aparatu. Jeśli jednak chcesz transportować dużą ilość sprzętu foto i video, lepszym rozwiązaniem może okazać się plecak – używanie torby obciąży kręgosłup. Niektóre modele plecaków, zwłaszcza te o dużej pojemności, mają pas biodrowy, który odciąża plecy i ramiona. Przyda się szczególnie wtedy, gdy często fotografujesz w plenerze i zabierasz ze sobą dużo rzeczy. Chcesz, aby plecak sprostał wszystkim Twoim oczekiwaniom? Odwiedzając sklep ze sprzętem fotograficznym w poszukiwaniu odpowiedniego modelu, zwróć szczególną uwagę na:

  • wygodny dostęp do środka i liczbę dodatkowych kieszonek na podręczne akcesoria,

  • komfort noszenia,

  • pojemność.

Dostęp do sprzętu w każdych warunkach

Możliwość szybkiego dostępu do wnętrza plecaka fotograficznego jest zdecydowanie najważniejsza. Warto wybrać model, który będzie miał szeroko otwieraną główną komorę. Atutem są także zlokalizowane m.in. na przodzie czy z boku dodatkowe punkty dostępu, umożliwiające szybkie wyciągnięcie aparatu, filtrów czy statywu. W wielu przypadkach można to zrobić nawet bez zdejmowania plecaka, co bardzo ułatwia fotografowanie w terenie.

Ważny jest także sposób zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Dobre sklepy fotograficzne online mają w ofercie produkty do transportu sprzętu foto i video z ruchomymi przegródkami. Dzięki nim możesz dopasować układ komór do własnych potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz też modele plecaków z miejscem na laptopa, np. K&F Concept Classic.

Istotne są także różnego rodzaju dodatki zwiększające funkcjonalność tego akcesorium. Spośród najważniejszych należy wymienić:

  • dużą liczbę kieszonek na różne drobiazgi,

  • ukryte przegródki, idealne do schowania wartościowych rzeczy osobistych,

  • obecność uchwytów dedykowanych do podwieszenia statywu,

  • dołączony do zestawu pokrowiec, który w czasie deszczowej pogody chroni sprzęt foto i video przed zamoczeniem.

 

Najlepszy plecak to wygodny plecak!

Kwestia komfortu noszenia to kolejna kluczowa cecha plecaka fotograficznego, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Przeglądając modele oferowane przez sklep foto-video, przyjrzyj się dokładnie konstrukcji tylnej części. Szelki powinny być szerokie, najlepiej wykonane z miękkiego, ale jednocześnie solidnego materiału.

Jeśli regularnie nosisz ze sobą dużo rzeczy, w tym ciężkie aparaty i statywy, zwróć uwagę na to, czy plecak ma pas biodrowy. Jego zadaniem jest odciążenie ramion. Pomocny jest także pas piersiowy, który stabilizuje szelki.

Istotne jest także gąbkowe obicie, które będzie miało bezpośrednią styczność z Twoimi plecami. Powinno być miękkie i jednocześnie przewiewne, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza.

Pojemność — dopasuj plecak do sprzętu

Na koniec zostaje jeszcze kwestia pojemności, którą powinieneś dobrać pod kątem własnych potrzeb. Zanim odwiedzisz sklep fotograficzny online w poszukiwaniu plecaka, zastanów się, jaki sprzęt foto i video będziesz w nim przenosić. Na rynku znajdziesz zarówno bardzo duże modele, które sprawdzą się przy transportowaniu dużych lustrzanek i kilku obiektywów, jak i małe, wygodne i poręczne plecaki typu sling z jednym ramieniem, doskonałe dla posiadaczy bezlusterkowców lub aparatów kompaktowych.

Wybierz profesjonalne produkty!

Jak widzisz, wybór plecaka to najlepsze rozwiązanie, gdy planujesz dużo podróżować ze sprzętem foto i video. Jeśli chcesz, aby był najwyższej jakości, zamów go w naszym sklepie fotograficznym online Mitoya. Sprzedajemy profesjonalne, pojemne i wygodne akcesoria do transportu i przechowywania m.in. aparatów oraz statywów. Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze modelu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb!