Obecnie nawet w tańszych telefonach można znaleźć dobrej klasy aparaty, które pozwalają na robienie pięknych zdjęć. Niestety problemem pozostaje ich ostrość, którą trudno uzyskać przy fotografowaniu „z ręki”. Choć systemy cyfrowej stabilizacji obrazu i autofocusu są coraz lepsze, wciąż daleko im do ideału. Na szczęście możesz sobie z tym łatwo poradzić - wystarczy, że zaopatrzysz się w fotograficzny statyw do smartfona. W sklepach ze sprzętem foto znajdziesz ich wiele, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze tego akcesorium do robienia zdjęć i nagrywania filmów telefonem!

Czy statyw do telefonu jest mi potrzebny?


Masz wątpliwości, czy warto odwiedzić sklep sprzedający akcesoria foto i zainwestować w taki sprzęt fotograficzny? W takim razie przypomnij sobie, ile razy robiąc zdjęcia smartfonem, byłeś niezadowolony z ich niedostatecznej ostrości. Jest wiele sytuacji, w których statyw na telefon do nagrywania filmów i wykonywania fotografii bardzo się przydaje. Docenisz go m.in. gdy:

 • lubisz fotografować krajobrazy,
 • używasz kamery w urządzeniu mobilnym do vlogowania czy przygotowywania filmów na własne potrzeby,
 • często robisz zdjęcia nocą lub w gorszych warunkach oświetleniowych.

Jakie są rodzaje statywów do smartfonów?

Zanim przejdziemy do parametrów technicznych tych akcesoriów foto, warto przyjrzeć się jeszcze ich rodzajom. Dostępne w sklepach ze sprzętem fotograficznym statywy do smartfonów to zazwyczaj:

 • trójnogi, często nazywane tripodami - wyjątkowo stabilne, występujące m.in. w wersji sztywnej i elastycznej, oferujące wiele możliwości regulacji,
 • monopody - są lekkie i poręczne, ale nie stoją samodzielnie – służą jedynie podparciu,
 • selfie sticki - to uchwyty do telefonu, które „przedłużają rękę” i pozwalają np. na robienie zdjęć samemu sobie, ale nie zapewniają żadnej stabilności,
 • gimbale - zaawansowane technologicznie odpowiedniki selfie sticków wyposażone w nowoczesny mechanizm stabilizacji obrazu. Są idealne do nagrywania filmów w ruchu.

Czym kierować się przy wyborze statywu fotograficznego do telefonu?

Wybór danego rodzaju statywu do telefonu zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Gdy zdecydujesz się już na konkretny typ, przyjdzie czas na przyjrzenie się parametrom technicznym tych akcesoriów foto. Zamawiając je w sklepie ze sprzętem fotograficznym, zwróć uwagę na:

 • stabilność, także pod kątem jakości zastosowanych materiałów, mechanizmu do rozstawiania oraz sposobu mocowania smartfona,
 • kompatybilność z Twoim telefonem,
 • wielkość oraz wagę - dobierz akcesorium do potrzeb, np. jeśli zajmujesz się nagrywaniem filmów i robieniem zdjęć w plenerze, poszukaj lżejszego i najlepiej składanego statywu,
 • możliwości regulacji - im jest ich więcej, tym łatwiej będzie Ci dostosować sprzęt do konkretnej sytuacji, np. konieczności wypoziomowania go na nierównym podłożu,
 • uniwersalność - jeśli robisz zdjęcia nie tylko w terenie, ale także np. w pomieszczeniach czy aucie, wybierz akcesorium cechujące się uniwersalnym zastosowaniem; dobrym wyborem może być niewielki trójnóg, dedykowany do telefonu elastyczny statyw fotograficzny Octopus XL.

 


Statyw na telefon do nagrywania filmów i fotografowania - polecane modele


Na koniec mamy dla Ciebie dwie propozycje akcesoriów foto, które przygotowali specjaliści z naszego sklepu ze sprzętem fotograficznym. Jeśli szukasz rozwiązania profesjonalnego, Twoje oczekiwania może spełnić model MITOYA MTY330, który kupisz także w zestawie z uchwytem na telefon. Jest lekki, ale bardzo solidny i stabilny, wykonany z aluminium oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Wyposażony w standardowy gwint 1/4” nadaje się również do montażu np. niewielkiej lustrzanki.

Jeśli natomiast wolisz bardziej mobilne akcesorium do smartfona, dobrym wyborem będzie mini składany statyw biurkowy. Jest lekki, poręczny, a do tego wyposażony w 3 nogi, co zapewnia stabilność przy nagrywaniu filmów i fotografowaniu.

Zamów statyw do telefonu w profesjonalnym sklepie


Korzystając z takich akcesoriów foto, wyeliminujesz problem nieostrych zdjęć robionych telefonem. Jeśli szukasz najlepszych modeli, zajrzyj do oferty naszej firmy Mitoya. Prowadzimy sklep ze sprzętem fotograficznym, w którym znajdziesz klasyczne, elastyczne i miniaturowe statywy do smartfonów. Sprzedajemy je w dobrych cenach i z gwarancją najwyższej jakości - zamów już dziś!