
Gdy zastanawiasz się nad organizacją streamingu lub wideokonferencji, zapewne myślisz o telefonie, kamerze oraz odpowiednim tle. Aranżacja przestrzeni do nagrań wiąże się również bezpośrednio ze statywem. Stabilny obraz to podstawa każdego nagrania. Trudno wyobrazić sobie, aby ktoś przez godzinę czy dwie trzymał aparat lub smartfon w ręce, lub żebyś stworzył konstrukcję z książek czy podstawek. Sprawdź razem z nami, jak wykorzystać statyw biurkowy do aranżacji przestrzeni do nagrywania i czym powinien charakteryzować się taki sprzęt.
Aranżacja przestrzeni do nagrań — czy statywy biurkowe do streamingu to konieczność?
Statywy biurkowe do streamingu to obecnie konieczność. Dzięki stabilności obrazu nie musisz martwić się o drgania ani rozmazany obraz. Wystarczy raz znaleźć odpowiedni kadr i prawidłowo zamocować uchwyt, aby nie martwić się o widoczność lub prawidłowe wyeksponowanie logo w tle. Dzięki temu zyskujesz swobodę w ustawieniu kamery lub telefonu pod dowolnym kątem. To wszystko przekłada się na profesjonalny wizerunek zarówno Ciebie, jak i Twojej działalności. W końcu każdy z nas woli oglądać starannie przygotowane webinary lub inne nagrania niż te z drgającym czy nieostrym obrazem. W zależności od wybranego modelu statywu biurkowego może on mieć również dodatkowe uchwyty na mikrofon czy lampkę LED. Dzięki temu nie będziesz musiał już zastanawiać się, gdzie umieścić oświetlenie czy mikroport.
Statyw do blatu biurka — jaki wybrać?
Wybierając statyw biurkowy do streamingu, zwróć uwagę przede wszystkim na:
- mocowanie do blatu — popularnym rozwiązaniem jest klamra/zacisk. Dzięki temu możesz w prosty sposób zamontować uchwyt bez wiercenia. Zyskujesz stabilność obrazu, nawet przy cięższym aparacie.
- regulację wysokości — statyw na kamerę do wideokonferencji, który posiada wysięgnik teleskopowy, pozwoli na szeroki zakres regulacji, przez co z powodzeniem ustawisz aparat na odpowiedniej wysokości.
- obrotową głowicę — niektóre modele są wyposażone w głowicę z funkcją obrotu kamery o 360 stopni, co umożliwia kreatywne kadrowanie.
- dodatkowe uchwyty — jeśli statyw do blatu biurka będzie wyposażony w dodatkowe elementy, które pozwolą na zamocowanie mikrofonu czy lampy, to z pewnością szybko docenisz jego funkcjonalność.
- materiał wykonania — koniecznie wybierz uchwyty na biurko do wideokonferencji wykonane z aluminium czy stali. Są one znacznie trwalsze i odporne na drgania niż plastikowe odpowiedniki.
Jak lepiej zaaranżować przestrzeń do nagrań? Poznaj rady od specjalistów Mitoya
Aranżacja przestrzeni do nagrań bywa problematyczna. Dlatego też sprawdź, jak zrobić to lepiej!
- Ustawienie kamery
Kamera powinna znaleźć się na wysokości oczu, przez co kontakt z widzami będzie wydawał się bardziej naturalny. Unikaj nienaturalnych kątów — obraz najlepiej ustawić na wprost lub lekko z góry. Pamiętaj również, aby widać było całą głowę, ramiona oraz kawałek klatki piersiowej (do przepony). - Oświetlenie
Jeśli nagrywasz w pomieszczeniu z oknami, zadbaj o to, by nie siedzieć do niego tyłem. Zadbaj o światło główne w postaci lampy pierścieniowej lub softboxu, dzięki czemu równomiernie oświetlisz twarz. Nie zapomnij o świetle wypełniającym, a więc takim, które ustawisz z boku i zredukujesz ewentualne cienie z twarzy. - Tło
Postaw na uporządkowaną przestrzeń. Zadbaj o to, by w tle znalazły się np. wartościowe książki czy plakaty. Jeśli w Twoim biurze trudno znaleźć takie miejsce, zawsze możesz skorzystać z greenscreena. - Organizacja przestrzeni roboczej
Przede wszystkim zadbaj o to, żeby w trakcie ujęcia nie było widać dużej liczby kabli. Będzie to wyglądało mało estetycznie. Co więcej, jeśli nagranie ma odbyć się przy biurku, zepnij wiszące przewody, aby nie zahaczyć o nie nogą lub nie wjechać na nie fotelem. Przydadzą Ci się opaski zaciskowe lub też specjalne organizery.
Postaw na statyw do blatu biurka i zadbaj o nową jakość nagrań
Zadbaj o odpowiednią aranżację przestrzeni do nagrań. Koniecznie postaw na statywy biurkowe do streamingu, dzięki którym obraz będzie stabilny. Wybierz wysokiej jakości uchwyty ze sklepu Mitoya i ciesz się nową jakością wideokonferencji czy streamingów.