Dynamiczny rozwój smartfonów sprawił, że dziś urządzenia te można z powodzeniem wykorzystać do kręcenia filmów nie tylko na potrzeby własne, ale także do tworzenia bardziej zaawansowanych materiałów, np. wideoblogów. Większość telefonów jest wyposażona w kamery nagrywające w rozdzielczości FullHD, a topowe modele mogą obsługiwać nawet 4K. Jednak do uzyskania satysfakcjonujących efektów będziesz potrzebować jeszcze kilku akcesoriów. Mały statyw do telefonu, tło fotograficzne, studyjne lampy światła stałego do nagrywania, a może reporterski mikrofon krawatowy? Skorzystaj z podpowiedzi ekspertów i sprawdź, w co się wyposażyć, aby poprawić jakość wideo!

 

Poznaj kilka naszych sztuczek!

Choć nawet w tańszych smartfonach często znajdziesz przyzwoitej klasy kamery, podczas kręcenia filmów możesz napotkać kilka przeszkód.

Pierwsza z nich związana jest ze stabilizacją obrazu. Telefony mają coraz lepszą automatykę niwelującą utratę ostrości i płynności wideo przy poruszeniu urządzeniem, ale poleganie tylko na niej to duży błąd.

Kolejna kwestia dotyczy dźwięku. Wbudowane w smartfony mikrofony są idealne do rozmów, ale jakość nagrywanego nimi audio pozostawia wiele do życzenia.

Na koniec pozostaje jeszcze oświetlenie. Niezależnie od tego, czy kręcisz filmy w pomieszczeniach, czy w plenerze, powinieneś przygotować się na różne warunki oświetleniowe, w tym zbyt ciemny kadr. Odpowiednie światło będzie niezbędne, jeśli chcesz, aby materiał wideo prezentował się jak najlepiej. Wykorzystanie lamp pozwoli także uzyskać ciekawe efekty, które przyciągną uwagę widza.

Na szczęście jest kilka sztuczek, dzięki którym poradzisz sobie z powyższymi przeszkodami. Aby z nich skorzystać, specjaliści sklepu Mitoya.pl polecają wyposażyć się w:

  • statyw na telefon do nagrywania – wysoki lub niski, w zależności od potrzeb,
  • zewnętrzny mikrofon reporterski lub krawatowy,
  • tło fotograficzne,
  • studyjne lampy światła stałego.

Statyw i mikrofon do nagrywania – stabilny obraz, wyraźny dźwięk

Jeśli chcesz kręcić filmy jak profesjonalista, pomyśl o zakupie statywu do telefonu. Do nagrywania w pomieszczeniach możesz wykorzystać jego małą, niską wersję. W sklepie Mitoya.pl znajdziesz m.in. składany model mini z głowicą kulową. Polecamy także elastyczny uchwyt biurkowy, idealny do vlogów. W studio nagraniowym lub plenerze może Ci się także przydać wysoki statyw do telefonu.

Gdy zadbasz już o stabilny obraz, skup się jeszcze na dźwięku. Aby był wyrazisty i czysty, bez szumów z otoczenia, wykorzystaj zewnętrzne mikrofony reporterskie, krawatowe czy kierunkowe. Zwróć uwagę na rodzaj gniazda audio Twojego telefonu. Na rynku znajdziesz modele wyposażone w złącze USB-C, lightning lub mini jack 3,5 mm.

Tło fotograficzne – gdy w tle dzieje się zbyt dużo

Jeśli chcesz odciągnąć uwagę widzów od rzeczy znajdujących się na dalszym planie kadru, wyposaż się w tło fotograficzne. W naszym sklepie znajdziesz matowe tła kartonowe, których zastosowanie gwarantuje brak niekorzystnych odbić światła. Dostępne są także tła polipropylenowe, będące doskonałym green screenem. Szare, zielone, białe, a może czarne? Dopasuj barwę do własnych potrzeb.

 

Odpowiednie oświetlenie – stwórz przyjemny klimat na Twoich filmach

Gdy w kadrze jest zbyt ciemno lub chcesz stworzyć przyjemny klimat na filmie, przyda Ci się oświetlenie fotograficzne. Dobrym wyborem będzie m.in. pierścieniowa lampa LED światła stałego Yongnuo YN-708. W komplecie znajduje się uchwyt do zamocowania telefonu. Jej ogromną zaletą jest także możliwość regulowania mocy oraz temperatury barwowej.

Przy nagrywaniu profesjonalnych filmów możesz korzystać również z mocnych reflektorów skupiających. To nowoczesne światło studyjne, które zapewni Ci bardzo precyzyjną kontrolę nad oświetleniem. Lampy mogą być zasilane z akumulatora, dlatego wykorzystasz je również w plenerze.

Nagrywaj jak zawodowiec!

Po wyposażeniu się w powyższe akcesoria fotograficzne do nagrywania filmów poczujesz się jak prawdziwy zawodowiec. Jednak, co najważniejsze, dzięki nim poprawisz jakość wideo i osiągniesz zamierzone efekty. Chcesz kupić taki sprzęt w dobrej cenie i z gwarancją jego najwyższej klasy? Skorzystaj z oferty naszego sklepu Mitoya.pl. Sprzedajemy m.in. małe i wysokie statywy na telefon, reporterskie mikrofony krawatowe, tła, studyjne lampy światła stałego i wiele więcej. Poznaj cały asortyment i już dziś złóż zamówienie!