Ostatnie tygodnie przed Bożym Narodzeniem są gorącym okresem nie tylko dla sprzedawców – również usługi foto cieszą się wtedy ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób decyduje się na sesje świąteczne, zwykle rodzinne lub dla dzieci. Każdemu zależy na tym, aby zdjęcia z jak najlepszej perspektywy ukazywały bożonarodzeniowy nastrój, dlatego fotograf musi skupić się m.in. na właściwym przygotowaniu kadru. Jeśli chcesz oferować taką usługę, w artykule znajdziesz garść cennych wskazówek. Skorzystaj z porad ekspertów sklepu Mitoya i sprawdź, jak się do tego naszykować!

Co zrobić, aby zachęcić klientów do sesji świątecznych?

Zanim w ogóle zaczniesz przygotowania do świątecznych sesji fotograficznych, zastanów się nad tym, jak wypromować swoją usługę. Na początek polecamy skupić się na dotychczasowych klientach Twojego studia. Jeśli tylko masz do nich adresy poczty elektronicznej, przygotuj chwytliwą ofertę i roześlij ją w formie wiadomości e-mail. Pamiętaj, aby wcześniej ustalić cennik dla takich zdjęć – powinien być przemyślany, gdyż zbyt wysokie ceny mogą skutecznie zniechęcić.

Do innych ciekawych form promowania bożonarodzeniowych sesji fotograficznych należy zaliczyć:

  • dodawanie stosownych informacji na profilach społecznościowych firmy,

  • umieszczenie reklamy na firmowym blogu czy stronie internetowej,

  • przygotowanie ulotek, które warto roznieść przede wszystkim po okolicznych żłobkach, przedszkolach, szkołach oraz dużych osiedlach mieszkaniowych.

Jeśli kwestie związane z promocją masz już za sobą, czas przygotować się do pracy. Aby móc robić dobre zdjęcia świąteczne, powinieneś odpowiednio naszykować studio. Kluczem do sukcesu jest bowiem jak najlepsze ukazanie magicznego klimatu Bożego Narodzenia.

Jak przygotować studio do sesji świątecznej?

W kwestii zaaranżowania studia w taki sposób, aby tworzyło przyjemną otoczkę Bożego Narodzenia, musisz przede wszystkim kierować się aktualnymi trendami. Rozejrzyj się dobrze po rynku i sprawdź, jakie ozdoby cieszą się w danym okresie największą popularnością.

Specjaliści sklepu Mitoya radzą, aby przygotować kilka scenerii na świąteczne zdjęcia, dając klientom możliwość dokonania wyboru. Sesję fotograficzną możesz robić np. w otoczce tradycyjnego wystroju bożonarodzeniowego, stonowanego lub nawet minimalistycznego z białym tłem przełamanym zaledwie jedną dekoracją. Taka różnorodność z pewnością zwiększy zainteresowanie Twoją ofertą.

Oczywiście pamiętaj o podstawowym wyposażeniu studia. Do robienia zdjęć będziesz potrzebować m.in.:

Oprócz tego przygotuj sobie kilka tematycznych, świątecznych rekwizytów dla osób zamawiających u Ciebie sesję zdjęciową.

Jakie ubrania sprawdzą się na sesji świątecznej?

Jeśli chcesz, aby wykonane przez Ciebie zdjęcia świąteczne wyglądały magicznie, musisz nieco uwagi poświęcić temu, jak ubrani są Twoi klienci. Jeśli studio fotograficzne jest wypełnione ozdobami bożonarodzeniowymi, odzież osób pozujących na takim tle powinna tonalnie pasować do jego kolorystyki. Zwykle najlepiej sprawdzają się kolory powszechnie kojarzone z Bożym Narodzeniem, a więc:

  • czerwień,

  • biel,

  • różne odcienie granatowego.

Oczywiście wybór konkretnej kolorystyki strojów zależy przede wszystkim od Twojej wizji i tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Pamiętaj, aby kwestię tę przedyskutować z klientami podczas umawiania się na sesję fotograficzną – doradź im w wyborze najlepszego rozwiązania.

 

 

Jak przygotować dziecko do sesji świątecznej?

O ile starsze dzieci potrafią pozować do zdjęć, tak w przypadku tych najmłodszych trzeba liczyć się ze spontanicznością. Robiąc świąteczną sesję fotograficzną maluchowi, postaraj się połączyć ją z zabawą. Warto także mieć łakocie, które zajmą młodego człowieka np. w czasie, gdy szykujesz sprzęt albo zmieniasz scenerię.

Sesja świąteczna to pamiątka na lata

Pamiętaj, że dla Twoich klientów bożonarodzeniowe zdjęcia mają być pamiątką na lata, a być może nawet pokolenia. Z tego powodu rzetelnie przygotuj się do sesji świątecznej. Stwórz w studio przyjemny klimat Bożego Narodzenia, a do tego wyposaż się w profesjonalny sprzęt fotograficzny. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie Mitoya – poznaj całą ofertę i już dziś zamów wybrane produkty!