Każdy z nas ma własny pomysł na spędzanie Walentynek z ukochaną osobą. Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób Ty świętujesz dzień zakochanych, zapewne chciałbyś uwiecznić towarzyszące mu piękne chwile. Walentynkową sesję fotograficzną możesz oczywiście zlecić, ale co stoi na przeszkodzie, aby zrealizować ją samodzielnie? Wystarczy aparat i kilka podstawowych akcesoriów, takich jak blendy, filtry do obiektywów, lampa błyskowa, statyw czy tło. Które z tych rzeczy będą Ci potrzebne do robienia zdjęć we własnym domu, studio lub plenerze? W artykule specjaliści sklepu Mitoya udzielają cennych, związanych z tym wskazówek – poznaj je już teraz!

 

Fotograficzna sesja walentynkowa w domu – jaki sprzęt musisz wziąć ze sobą?

Zapewne wiele osób najbardziej lubi spędzać Walentynki w zaciszu własnego domu, np. przygotowując romantyczną kolację przy świecach. Jeśli właśnie w tym miejscu chcesz wykonać sesję fotograficzną, specjaliści sklepu Mitoya polecają zaplanować ją za dnia. Warto bowiem wykorzystać światło słoneczne, które nada fotografiom naturalnego charakteru. Dodatkowo unikniesz konieczności posiadania lampy błyskowej – przyda się tylko blenda do zdjęć, z której pomocą w razie potrzeby doświetlisz zacienione punkty.

Oprócz tego wskazane jest posiadanie statywu, gdyż dzięki niemu uzyskasz doskonałą ostrość uwiecznianych kadrów. Pamiętaj, że są one dostępne nie tylko w wersji do aparatów. Znajdziesz także modele przeznaczone do mocowania smartfona – telefon z dobrą optyką jak najbardziej nada się do zrobienia walentynkowej sesji zdjęciowej!

Na koniec pozostają filtry na obiektyw oraz tła fotograficzne do studia, które w domu również raczej będą zbędne. Lepiej samodzielnie przygotuj kadr do zdjęć, wykorzystując posiadane ozdoby związane z Walentynkami.

Fotograficzna sesja walentynkowa w studio – jaki sprzęt Ci się przyda?

Nieco inaczej wyglądają kwestie przygotowań do walentynkowej sesji zdjęciowej wykonywanej w studio. Tutaj oczywiście także przydadzą się statywy fotograficzne, ale ważną rolę będzie również odgrywać profesjonalne naszykowanie kadru. Specjaliści sklepu Mitoya polecają w szczególności tła kartonowe. Posiadają matową powierzchnię, dzięki czemu nie dochodzi do odbić światła. Wysoka gramatura, a także jednolita tekstura sprawiają, że materiał ten idealnie sprawdzi się w każdym profesjonalnym studio.

Zdjęcia walentynkowe w tym pomieszczeniu także możesz wykonywać bez nakładania filtrów na obiektyw aparatu. Jednak w przeciwieństwie do fotograficznej sesji domowej, lampa błyskowa do studia jest niezbędna. Jeśli fotografie robisz prywatnie dla siebie i ukochanej osoby, koniecznie zaopatrz się w radiowy wyzwalacz do niej. Pamiętaj także o blendach – to proste, ale bardzo skuteczne akcesoria do doświetlania kadru.

 

Fotograficzna sesja walentynkowa w plenerze – jaki sprzęt musisz wziąć ze sobą?

Marzysz o wykonaniu pięknych zdjęć walentynkowych w plenerze? W takim razie przede wszystkim zaopatrz się w fotograficzne filtry do obiektywu. Najlepiej zabierz ze sobą komplet obejmujący 3 ich podstawowe rodzaje, czyli:

  • UV – spełnia funkcję ochronną, zabezpieczając optykę m.in. przed zarysowaniem,

  • polaryzacyjny – niweluje refleksy świetlne powstające na powierzchniach niemetalicznych, np. tafli wody,

  • szary – służy do ograniczania ilości światła wpadającego do matrycy.

Aby przygotować się na każde warunki oświetleniowe, weź ze sobą także lampę błyskową, przenośne źródło oświetlenia stałego oraz blendę do zdjęć. Pamiętaj także o zapasowych, naładowanych akumulatorach oraz solidnym statywie.

Aby wygodnie przemieszczać się z całym tym sprzętem, specjaliści sklepu Mitoya radzą zaopatrzyć się w torbę lub plecak fotograficzny. W środku znajdzie się miejsce zarówno na całe wyposażenie, jak i prywatne drobiazgi, np. klucze od domu, dokumenty czy prowiant.

Postaw na wysokiej jakości sprzęt ze sklepu Mitoya!

Jak widzisz, do samodzielnego wykonania walentynkowej sesji zdjęciowej potrzeba stosunkowo niewiele wyposażenia fotograficznego. W większości przypadków wystarczy solidny statyw oraz blenda, aby uwiecznić pięknie chwile na zdjęciach. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w takie akcesoria, zamów je w naszym sklepie Mitoya! Mamy wszystko, co potrzebne fotografowi do pracy, w tym filtry, różnego rodzaju tła, lampy błyskowe do studia czy obiektywy. Sprzedajemy wyłącznie wysokiej klasy sprzęt – poznaj całą ofertę!