Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z fotografią ślubną, powinny mieć świadomość ogromnej dynamiki przebiegu wesel. Zadaniem fotografa jest uwiecznienie najpiękniejszych momentów podczas ceremonii oraz zabawy, które często trwają zaledwie chwilę. Z tego powodu, oprócz dobrej lustrzanki, warto mieć pod ręką kilka przydatnych akcesoriów fotograficznych. Jaki sprzęt foto będzie niezbędny? Reporterska lampa błyskowa, pasek do aparatu, torba, a może zestaw dodatkowych akumulatorów? Tego dowiesz się z poniższego wpisu – zapoznaj się z podpowiedziami specjalistów sklepu Mitoya.pl!

Chcesz przyjąć pierwsze zlecenie na wykonanie reportażu ślubnego? Nasi eksperci radzą, aby przede wszystkim zaopatrzyć się w dwa aparaty fotograficzne – drugi z nich warto zabrać jako zapasowy sprzęt.

Niezbędny może się okazać również statyw. Choć na weselu zdjęcia zwykle robi się „z ręki”, dodatkowa stabilizacja przyda się np. w czasie sesji plenerowej czy uwieczniania pokazu fajerwerków. Weź także zestaw do czyszczenia obiektywu, zapasowe karty pamięci oraz dodatkowe, naładowane akumulatory. Oprócz tego podstawowe wyposażenie fotografa ślubnego to:

  • reporterska lampa błyskowa lub światła stałego,

  • pasek do aparatu na nadgarstek,

  • torba na lustrzankę i sprzęt fotograficzny.

Pamiętaj, że wesele to wyjątkowe wydarzenie w życiu, którego nie da się powtórzyć. Musisz więc być przygotowany na każdą okoliczność.

Paski reporterskie – wygoda, której potrzebujesz

W reportażu ślubnym najważniejsze jest uchwycenie chwili i „zamrożenie ruchu”, czyli wykonanie zdjęć nieporuszonych. Ponieważ na weselu zwykle robi się je „z ręki”, warto korzystać z mocowanego na nadgarstku paska do aparatu, który zwiększa komfort użytkowania sprzętu.

Poprawę komfortu pracy zapewnią także specjalne szelki fotograficzne, np. Reporterstrap Dual X Promax. Dzięki nim możesz wygodnie nosić dwa aparaty jednocześnie.

Dopełnieniem zestawu będzie reporterski pas biodrowy. Umieścisz na nim sakwy i pokrowce z akcesoriami wykorzystywanymi podczas robienia zdjęć, np. obiektywami, filtrami czy adapterami.

Oświetlenie – rozjaśnij zbyt ciemną scenerię

Dodatkowe oświetlenie to obowiązkowe wyposażenie fotografa ślubnego. Najważniejszymi elementami są reporterskie lampy błyskowe. Dzięki nim będziesz mógł skrócić czas otwarcia migawki i wykonać nieporuszone zdjęcia. Lampy są montowane na gorącej stopce i mogą być wyzwalane bezpośrednio z poziomu lustrzanki lub zdalnie, np. z wykorzystaniem radiowego wyzwalacza. Taki sprzęt charakteryzuje się wysoką mocą i ma kompaktowe rozmiary oraz niewielką wagę.

Oprócz tego specjaliści sklepu Mitoya.pl polecają zaopatrzyć się w oświetlenie stałe. Lampa fotograficzna do aparatu przydaje się do rozjaśnienia scenerii, np. podczas nagrywania materiału wideo.

 

Torby fotograficzne – kompaktowe i wygodne rozwiązanie w czasie pracy

Szykując się do wykonania pierwszych zleceń związanych z fotografią ślubną, zaopatrz się jeszcze w torbę fotograficzną. Schowasz w niej m.in. lustrzankę, obiektywy i inne akcesoria. Zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniem czy zamoczeniem, a do tego ułatwi Ci jego przenoszenie. Specjaliści sklepu Mitoya polecają m.in. produkt marki K&F Concept. To kompaktowa, usztywniania torba wykonana z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów – nylonu oraz ekoskóry. Została wyposażona w regulowany pasek i może być wygodnie zawieszona na ramieniu. Jest świetnie zaprojektowana i zapewnia łatwy dostęp do znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Jeśli używasz dwóch aparatów oraz licznych akcesoriów, weź pod uwagę również zakup pojemnego plecaka fotograficznego, np. marki K&F Concept.

Wybierz sprzęt wysokiej jakości

Pamiętaj, że w pracy każdego fotografa, w tym ślubnego, ważne jest korzystanie z dobrej jakości sprzętu fotograficznego. Z tego powodu powyższe elementy wyposażenia powinieneś zamawiać od sprawdzonych sprzedawców. Jeśli szukasz solidnego sklepu foto, już dziś skorzystaj z oferty naszej firmy. W asortymencie znajdziesz m.in. paski na nadgarstek do aparatu, reporterskie lampy błyskowe, torby na lustrzankę i wiele innych akcesoriów. Sprzedajemy produkty pochodzące wyłącznie od najlepszych producentów i zapewniamy wsparcie w ich wyborze!